Kuidas päikesepoolsetes tubades temperatuur kontrolli all hoida?


Päikeselised ja soojad ilmad on alati kõigi lemmikud, kuid paraku võivad sellised ilmad muuta üleliia kuumaks just siseruumid, mis on päikesepoolsed. Seepärast on oluline tagada, et ruumis püsiks toatemperatuur optimaalsena, mida aitavad teha erinevad seadmed ja tehnikad.


Mis vahe on konditsioneeril ja õhksoojuspumbal?


Kätte on jõudnud suvi - aeg on taas nautida mõnusalt kuumi rannailmu. Küll aga võib kuumus muutuda tüütuks just sisetingimustes, mispärast otsivad paljud inimesed endale koju või töökohta täiendavad vahendeid, mille abil temperatuuri alandada. Siiski võib sobivat valides tekkida küsimus - mis vahe on konditsioneeril ja õhksoojuspumbal ning kumba tuleks eelistada?


Ventilatsioon

energiasäästuportaal

Ebapiisav ventilatsioon kodus või kontoris võib põhjustada inimestel haigusnähtusid. Kvaliteetse õhu säilimiseks tuleb ruume aegajalt õhutada. Piisava õhuvahetuse tagab hästi töötav ventilatsioonisüsteem.

Loomulik ventilatsioon

energiasäästu portaal

Loomulik ventilatsioon on ruumide ventileerimine selleks ehitatud avade ja kanalite abil. Nõukogudeaegsetes majades esineb loomulik ventilatsioon ka läbi ehituskonstruktsioonide ebatiheduste. Loomulikul ventilatsiooni korral põhineb õhutus temperatuuride erinevusel ning õhu kogused ja liikumine on kontrollimatud.

Sundventilatsioon

energiasäästu portaal

Kui hoone õhutus on organiseeritud suunalt ja koguseliselt, on tegemist sundventilatsiooniga. Mehaaniline ventilatsioon ehk sundventilatsioon on ruumide ventileerimine ventilaatorite abil. Sundventilatsioon toimib enamasti palju efektiivsemalt kui loomulik ventilatsioon, sest siin on võimalik reguleerida erinevaid parameetreid.

Energiasäästlik ventilatsioonisüsteem

energiasäästu portaal

Jääksoojust kasutava ventilatsiooni abil on võimalik säästa 75% või isegi rohkem raisatud energiast. Jääksoojust kasutav ventilatsioon on tasuv väga hästi soojustatud majades, kus kütteks või jahutuseks tehtavad kulutused on suured.

Ventilatsiooniga soojus majja tagasi

Oma Maja

Üle poole oma elust veedab inimene siseruumides, seetõttu on hea tervise ja mõnusa enesetunde seisukohast kvaliteetse ventilatsioonisüsteemi paigaldamine eluruumi mõistlik otsus.