Ventilatsioon

energiasäästuportaal

Ebapiisav ventilatsioon kodus või kontoris võib põhjustada inimestel haigusnähtusid. Kvaliteetse õhu säilimiseks tuleb ruume aegajalt õhutada. Piisava õhuvahetuse tagab hästi töötav ventilatsioonisüsteem.

Loomulik ventilatsioon

energiasäästu portaal

Loomulik ventilatsioon on ruumide ventileerimine selleks ehitatud avade ja kanalite abil. Nõukogudeaegsetes majades esineb loomulik ventilatsioon ka läbi ehituskonstruktsioonide ebatiheduste. Loomulikul ventilatsiooni korral põhineb õhutus temperatuuride erinevusel ning õhu kogused ja liikumine on kontrollimatud.

Sundventilatsioon

energiasäästu portaal

Kui hoone õhutus on organiseeritud suunalt ja koguseliselt, on tegemist sundventilatsiooniga. Mehaaniline ventilatsioon ehk sundventilatsioon on ruumide ventileerimine ventilaatorite abil. Sundventilatsioon toimib enamasti palju efektiivsemalt kui loomulik ventilatsioon, sest siin on võimalik reguleerida erinevaid parameetreid.

Energiasäästlik ventilatsioonisüsteem

energiasäästu portaal

Jääksoojust kasutava ventilatsiooni abil on võimalik säästa 75% või isegi rohkem raisatud energiast. Jääksoojust kasutav ventilatsioon on tasuv väga hästi soojustatud majades, kus kütteks või jahutuseks tehtavad kulutused on suured.

Ventilatsiooniga soojus majja tagasi

Oma Maja

Üle poole oma elust veedab inimene siseruumides, seetõttu on hea tervise ja mõnusa enesetunde seisukohast kvaliteetse ventilatsioonisüsteemi paigaldamine eluruumi mõistlik otsus.