Hooletu rehvivahetus võib valusalt lõppeda


Rehvivahetus võib esmapilgul tunduda lihtne ning jõukohane igaühele. Suurelt tänu sellele, et tänapäeval on väga kvaliteetsed rehvid, mis selle üsna hõlpsaks muudavad. Siiski võib hooletu rehvivahetus lõppeda valusalt nii mõnelgi põhjusel, mida on lihtne ära hoida, säilitades rahu ning oma tegevus läbi mõeldes.

Laen ostetava kinnisvara tagatisel

Hüpoteeklaen

Kasvavate kinnisvara- ja ehitushindade juures pole lihtne oma kodu ehitamiseks või suuremaks remondiks vajaminevat raha omal käel kokku saada. Pea sada protsenti võib väita, et ei leidu inimest, kes kogu summa omast taskust välja käib. Et leevendada koormust oma rahakotile võib kaaluda varianti võtta laen ostetava kinnisvara tagatisel.

Millele tähelepanu pöörata

Ehitusinfo

Vana maja tahab hoolt ja vajab aegajalt põhjalikku uuenduskuuri.
Kuid sama kehtib ka uue hoone kohta. Hoolt ja peremehekätt vajab iga maja. 
Ära ei tohiks unustada ka üldist säästlikkust ja ohutusnõudeid.
Keskkonna ja looduse säästmine on sama tähtsad kui oma tervis.
Materjale valides võiks sellele kõigele tähelepanu  pöörata ja valik teha neid aspekte silmas pidades.

Valikuvõimalus uue ja vana vahel

Oma Maja

Vaatamata kerkivatele kinnisvara-, ehitusmaterjalide, krundi- ja tööhindadele ei taha ehitusbuum sugugi vaibuda, pigem hoogustub veelgi. Majad ja krundid, mis tundusid mõned aastad tagasi maksvat liig soolast hinda, paistavad nüüd lausa võileivahinnaga kätte tulevat.

Majaehitust kavanda hoolikalt

Oma Maja

Millised lähtepunktid peaks oma kodu ehitamist kavandav inimene enda jaoks läbi mõtlema, enne kui pöördub projekteerija ja ehitaja poole?

Radoon on kaval "seltsimees"

Uponor Eesti OÜ

Radoon on radioaktiivne gaas, mis tekib loodusliku uraani lagunemisel stabiilseks pliiks. Looduslikku uraani leidub suuremal või vähemal määral kõikjal maakoores, sealhulgas ka mineraalsetes ehitusmaterjalides. Seega leidub teda kõikjal. Radoon on lõhnatu, maitsetu ja nähtamatu inertgaas.

Sügisel tuleb maja saabuvaks talveks ette valmistada

Oma Maja

Peale loomulikuna tunduva sügisese kütusevarumise tuleb enne külmade saabumist kanda hoolt ka eramu vundamendi, küttekollete, akende, sadeveesüsteemi, katuse eest.

Pööning ja kelder annavad ruumi juurde

Oma Maja

Pööningu või keldri väljaehitamine nii korteri kui maja osana annab olulise lisaruumi. Päris eraldi eluruumina on need mõlemad aga väga ainukordsed.

Head ehitajat pole lihtne leida

Oma Maja

Ehitusprojekti valmimisel peab tellija projekti sõltumatu konstruktori abiga üle kontrollima, et leida üles projekteerimisel tehtud võimalikud arvutuslikud või konstruktiivsed ebatäpsused.

Ostja valik: kas uus või vana maja

Oma Maja

Nii mõnedki inimesed eelistavad uue maja ehitamisele või ostule juba kasutuses olnud maja.

Mürgine radoon ründab läbi vundamendi pilude ja vee

Äripäev

Läbiuurimata paeklint, ebatihe vundament ja nõrk tuulutus lasevad tuppa kopsuvähki tekitava radooni.

Turuväärtus jääb ehitushinnale alla

Äripäev

Majade turuhinnad pole enam tõusnud, ent ehitamine kallineb ikka, mis tekitab riski, et maja ehitamine võtab rohkem raha kui valminud eramu eest saaks.

Langevalt turult ostmine toob riski raha kaotada

Äripäev

Kui on soov praeguselt langevalt turult uut maja osta, on valiku tegemine väga keeruline, sest tekib oht, et kui maja ei meeldi, ei õnnestu seda sügisel sama hinnaga maha müüa.

Usalda, aga kontrolli ehitajat

Oma Maja

Enamik eramute tellijaist tegelevad majaehitusega vaid kord elus, seega loodetakse ehitusala spetsialistidelt maksimaalset tulemust - tehniliselt korrektselt teostatud ja ajaliselt kestvat majakarpi.

Ehitusvead tekitavad paksu verd

Äripäev

Nõrk ehituskultuur ning puudulik järelevalve soodustavad omaniku ja ehitaja vastastikust poriloopimist ning pikki kohtuvaidluseid.

Ehitaja tegevusluba kontrolli registrist

Äripäev

Tänavu septembri seisuga on Eesti majandustegevuse registris (MTR) registreeritud üle 5000 aktiivse ehitusala ettevõtja, valdav osa neist üldehituse valdkonnas.

Poolik hoonekarp kardab vett ja talvist jäätumist

Äripäev

Vastu talve pooleli jäänud majakarp vajab läbiligunemise ja lõhkikülmumise eest kaitseks kas või ajutist katust ja hädapäraseid aknakatteid.

Majaehituse eeltöödeks kulub vähemalt kuus kuud

Äripäev

Talvisel ajal on just sobiv tegeleda maja ehitustegevuse planeerimisega, et kevadel reaalselt ehitustegevusega peale hakata.

Radooni sisaldus muutub pidevalt

Äripäev

Ohtliku radioaktiivse elemendi radooni kontsentratsioon on õhus kiiresti muutuv ja võib ka pinnases olla tugevalt erinev isegi 50 meetri kaugusel.

Majakarbi rajamine sööb enim närve

Äripäev

Kui vaba aega jagub piisavalt ja soov omanäolise kodu järele suur, tasub pikk, kallis ja aeganõudev protsess ette võtta ning täiesti nullist alustada. Kui elutempo pigem kiire, tasuks kinnisvaraturul ringi vaadata, sest valmis majade pakkumisi turul hetkel jagub.

Ehitustööde kvaliteet langeb ülihelikiirusega

Äripäev

Iga inimene, kes on kordki puutunud kokku ehituse või remondiga, kinnitab, et häid ehitajaid tuleb tikutulega taga otsida ning kui neid õnnestubki leida, siis nad küsivad meeletut hinda.

Must karp paljastab ehitusvead

Äripäev

Võistlusel halva ehituskvaliteedi paljastamises võidaks ilmselt must karp, millel praak ja viga harva märkamata jäävad ning kui endal teadmistest puudu jääb, võib kodu ostma minnes võtta ühes spetsialisti.

Arhitektuurselt küündimatu pealeehitus rikub maja ilme

Äripäev

Omavoliline lisakorruse ehitamine võib muuta hoone varisemisohtlikuks ja toob eraisikule trahvi kuni 18 000 krooni.

Projektijuht aitab keerulisel tööl

Äripäev

Kui on plaanis suurem remont või ehitus, saab ühe võimalusena kasutada tööde planeerimisel ehituspoodide projektijuhti, kes suuremahulist tööd kontrolli all hoida aitab.

Kruntide liitmine vajab aega

Äripäev

Suvilakruntide ühendamisel tuleb nende lammutamiseks ja uue maja ehitamiseks saada eraldi ehitusload ning maa-ametist katastriüksuste liitmine.

Halvasti hoitud maja reedab halb lõhn ja parketipraod

Äripäev

Kümnetes ja kümnetes arendustes üle Eesti seisavad tühjalt sajad majad. Tulevased majaostjad peaksid paari aasta pärast hoolega uurima, milliste majade eest on vahepeal korralikult hoolitsetud ja kus on majad lihtsalt ilmaolude meelevalda jäetud.

Energiamärgis paneb omanike aususe proovile

Äripäev

Tuleval aastal tekib kinnisvara ostjal või üürilevõtjal õigus nõuda omanikult energiamärgist, mis peaks aitama tal hinnata, kui suurte küttekuludega ta tulevikus peab arvestama.

Ehitusgarantii mitu palet

Oma Maja

Ehitistele kehtib vähemalt kaheaastane garantii, mille jooksul ilmsiks tulnud vead ehitusettevõtja oma kulul kõrvaldama peab.

Kutsumata külalised meie kodus

Oma Maja

Kõikvõimalikke putukaid oleme harjunud nägema peamiselt õues, metsas, veekogude ääres, põllul. Tavaliselt inimene nende tegemistele tähelepanu ei pööra, ebameeldivaks muutub asi siis, kui avastame sitikad oma kodust.

Ehitustööde hinnad all

Äripäev

Kinnisvaraturu langus on teinud kinnisvaraomanikel lihtsamaks oma maja siseviimistlemise ja sisustamise. Hinnad on langenud eelkõige ehitustööde tellimisel ning ligi kaks korda kiiremini saab kätte köögimööbli.

Mida pidada silmas ehitusprojekti tellimisel?


Iga eritusprojekt on unikaalne ja nõuab personaalset lähenemist. Ehitusprojekt on hoone või rajatise ehitamiseks ja kasutamiseks vajaliku dokumentatsiooni kogum, mis koosneb muuhulgas projekti seletuskirjast, joonistest ja paljudest muudest asjakohastest dokumentidest.