Kuidas hooldada keskkütte radiaatorit?


Suve möödumisel ning talve kiirel lähenemisel ei soovi me viimasel hetkel teada saada, et meie radiaator ei ole töökorras. Uue radiaatori kulu võib terve nädala ära rikkuda, kuid külmadest ruumidest tekitatud ebamugavused muudavad selle alati mitmekordselt ebameeldivamaks kogemuseks.

Radiaatorite suureks eeliseks on see, et nad sobivad suurepäraselt kodu keskkonda. Ehkki sundõhusüsteemid võivad olla võimsamad, kuivatavad need Teid ümbritsevat õhku ning tekitavad tolmuosakesi. Radiaatorite soojustase on tavapäraselt ka ühtlasem.

Õnneks on olemas paar põhilist keskkütteradiaatori hoolduse näpunäidet, et hoida ära stressirohke ebamugavuste periood.


Maaküte - maasoojuspumbad ja nende hind

Maaküte - maasoojuspumbad ja nende hind

Madalad küttekulud ei ole müüt, vaid tegelikkus - maaküte on küttesüsteem, mis tagab nii sinu kodus kui ka büroos aastaringselt madalad kulud. Maakütte kasutusele võtmine võib vähendada seniseid küttekulusid maksimaalselt kuni 80%.

Kuidas toimib maaküte?

Maaküte on lisaks madalatele küttekuludele ka tuntud keskkonnasõbraliku toimimise tõttu. Maaküte kasutab kütteenergia tootmiseks taastuvat allikat ehk maasoojust. Tänu päikesele talletub maapinda soojus, mis on taastuv energiaallikas, kuna see tekib nii kaua kuniks päike olemas on ja paistab. Ühesõnaga kasutab maaküte maasoojust ruumidele kütteenergia ja sooja tarbevee tootmiseks.

Kuidas kütta säästlikult ja olla ikka soojas

eGain Estonia

Kuidas hoone energiakulu tõhusalt, kohe ja püsivalt vähendada? Kuidas teha seda olenemata sellest, millal hoonet on soojustatud või millal seda kavatsetakse teha? eGaini lihtne, ent tavalisest tunduvalt säästlikum küttejuhtimismoodus tugineb looduse pakutavate energiasäästuvõimaluste tõhusale ärakasutamisele igal ajahetkel, ööpäev ringi.

Klaasradiaator Termex

Termex OÜ

Klaas on tänuväärne materjal kehastamaks arhidektide, ehitajate ja disainerite julgeid ideid . Nüüd klaas ka kütab. Thermovit elegantne klaasradiaator on kombinatsioon absoluutsest läbipaistvusest, mitmekülgsetest võimalustest ja suurepärasest kvaliteedist. Ta sulandub harmooniliselt iga interjööriga ja toob juurde elegantsi ja uusi nüansse. Tavapäraste torude ja armatuuri puudumine annab disainerile piiramatu loomingulise vabaduse.

Ehitiste energiasäästlikkus on meie endi kätes

Oma Maja

Kinnisvarabuum on oma tuure pisut maha võtnud ja nii võib loota, et vahepeal kohati küllaltki hasartselt käitunud ostjad hakkavad oma otsuseid taas märksa tasakaalukamalt langetama.

Ebaefektiivne ventilatsioonisüsteem ja mustunud küttekolle raiskavad energiat

Äripäev

Kodu energiasäästlikumaks muutmiseks piisab ringkäigust oma elamises.

Tasakaalustamata keskküte ajab küttekulud lakke

Äripäev

Töötava keskküttesüsteemi kütuseapluse ja mürarikkuse vastu aitab selle täpne tasakaalustamine.

Sisekliimalahendus saab olla inimlik ja turvaline

Oma Maja

Kuna ees ootab paarisajapäevane kütteperiood on taas päevakorda tõusnud säästlikud ja turvalised küttelahendused ning inimlik sisekliima.

Passiivmajas on madalad küttekulud

Oma Maja

Tõsi, ka passiivmajas ei saa kütmiseta läbi, lihtsalt küttevajadus taolisel hoonel on väga väike.

Radiaatori surverõngastega vasktorud kipuvad tilkuma

Äripäev

Kuigi radiaatorite paigaldamisel on mugav kasutada surverõngastega vasktorusid, kipuvad need lekkima.

Energiamärgis paneb omanike aususe proovile

Äripäev

Tuleval aastal tekib kinnisvara ostjal või üürilevõtjal õigus nõuda omanikult energiamärgist, mis peaks aitama tal hinnata, kui suurte küttekuludega ta tulevikus peab arvestama.

Küttekolded vajavad hooldust kaks korda aastas

Äripäev

Hooldamata katel ja põleti suurendavad kütusekulu 20-30 protsenti, lõpuks süsteem seiskub.

Säästa tervislikult

Soojapidavad avatäited võimaldavad säästa energiat ja raha, ligi 40 protsenti soojusest lendab tuulde läbi vanade akende.

Ka küte ei saa läbi disainita

Oma Maja

Renoveeritud vanad majad, eriprojektiga eramud, omanäolised korterid - kõigis on võimalik kastutada tavalise soojuskandja asemel omanäolist disainradiaatorit.