Korteri remont enne müüki - kas ja miks?

remonditood-korteris.jpg

Me kõik oleme näinud kinnisvarakuulutusi, kus jääb silma kõik, mida pigem ei sooviks näidata. Määrdunud tapeediga seinad ja puuduvad iluliistud on vaid mõned piltidelt tihti nähtuvad müügiargumendid. Ei saa öelda, et see ostma kutsuks. Mida aga teha, kui korter on ilmselgelt päevinäinud aga sellele on siiski vaja uus omanik leida õiglase hinna eest?

Üheks lahenduseks on enne müüki panekut korteri remont . Välismaal juba pikalt normiks olnud lähenemine on ka Eestis üha rohkem kanda kinnitamas. See ei tähenda kulukat kapitaalremonti - viisaka tulemuse saab ka teadlikult valitud sanitaarremonditöödega.

Väike värskenduskuur annab uue ilme

Enamasti tasub enne müüki väike vara värskenduskuur ette võtta. Selle eesmärgiks ei ole vigade peitmine, vaid pakutava kinnisvara võimalikele ostjatele või üürijatele parimast küljest näitamine. Samas tuleb eristada töid, mida on mõtet teha ning töid, mida tasub kapitaalremondiks ajastada.

Suurematest töödest põranda vahetus ning uhiuue erilahendustega köögimööbli paigaldamine kuuluvad nende tööde hulka, mida võib ajastada koos teiste suuremate töödega korraga tegemiseks, ning mis enne müüki ei too rmeondile kulunud investeeringut enamasti tagasi.

Targalt valitud remonttööd aitavad müügiprotsessile kaasa

Juba esimesest müügikuulutuse fotole heidetud pilgust peaks olema selge, et tegu on kohaga, mille eest on hoolt kantud. See ei tähenda, et mööbel ja tehnika peaks olema kõige hiljutisemast sisustuskataloogist, vaid puhtust ja korda.

Üks enimlevinuid müügieelseid töid on seinte üle värvimine või uus tapeetimine, mis on üks lihtsamaid viise vara pisut väsinud väljanägemist värskendada.

Seinte värvimisest on kasu ka siis, kui praegusel omanikul on päris eklektiline maitse ja on otsustatud näiteks kärtsroosa elutoa kasuks. Nii mõnegi huvilise võib nii julge värvilahendus pigem eemale peletada.

Seetõttu tasuks värskenduskuuri käigus eelistada neutraalseid toon ja heledaid värve. Lisaks sellele, et heledam värv muudab ruumi visuaalselt suuremaks, on seda ka uuel omanikul kergem endale sobiva värviga üle värvida.

Tähelepanelikult tuleks üle vaadata ka kõige väiksemad detailid. Isegi juhul, kui nende puudumine pole sind häirinud, siis liistude paigaldamine, uksenuppude parandamine ning puuduoleva lambikupli muretsemine aitavad korterist viimistletud mulje jätta.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et müügieelseid remonditöid tehes tasuks keskenduda "suuremale pildile". Seinte välimusele ning väikestele aga lihtsalt parandavatele detailidele.

Oluline on jätta enda varast aus ja võimalikult hea mulje huvilistele. Nii sujub müük igas mõttes paremini ja uue omaniku leidmine kiiremini.

Remondifirma.ee