Köögitehnika

Tehnikastuudio

Otsustades valida uus elusase, on teil kindlasti ka võimalus lasta valmistada oma soovidele vastav köögimööbel. Sellisel juhul seisate silmitsi ka uue köögitehnika valikuga. Kindlasti soovite, et uus köök vastaks ka kõige nõudlikumale maitsele ning oleks funktsionaalne ja ajatu ka aastate pärast. Lisaks kohale, kus valmib maitsev toit, on köök ka osa teie uuest kodust, kus veedate palju oma vaba aega.

Kodumasinate energiatõhusus

energiasäästu portaal

Uute majapidamismasinate soetamisel võrdle nende energiatarvet analoogidega ja vali parim hinna ja kvaliteedi suhte järgi.

Euromärgis

energiasäästu portaal

Euroopa Nõukogu on kehtestanud euromärgise süsteemi, mis kehtib kogu Euroopas ja koosneb põhimõtteliselt vaid ühest tähest, kombinatsioonist A kuni G.

Ökomärgistus

energiasäästu portaal

Ökomärgised võeti kasutusele, et pakkuda kliendile võimalust leida ja valida tooteid/teenuseid, mis tekitavad loodusele vähem kahju. Üle maailma eksisteerib ligikaudu 20 erinevat keskkonnamärgi süsteemi. Kõigi selliste märgiste eesmärk on propageerida keskkonnasäästlikku käitumist ja tarbimist.

Külmikud

energiasäästu portaal

Soovitused külmiku ja sügavkülmiku valikuks

Pesumasinad

energiasäästu portaal

Enne pesumasina ostmist võrrelge erinevate masinate energia- ja veekulu

Kui plaanite osta uue pesumasina, tasub võimalusel soetada eest-laetav mudel. Eest-laetav pesumasin võib küll maksta rohkem, kuid ta kasutab umbes kolmandiku energiast ja 1/2–1/3 veest, mida kasutab pealt-laetav pesumasin. Tsentrifuugimine on samuti eest-laetavatel pesumasinatel efektiivsem.

Pesumasin-kuivatid

energiasäästu portaal

Selgitused energiamärgil esitatavate andmete kohta:

Nõudepesumasinad

energiasäästu portaal

Selgitused energiamärgil esitatavate andmete kohta:

Elektriahjud

energiasäästu portaal

Energiamärgistuse nõuded kehtestatakse kodumajapidamises kasutamiseks mõeldud elektrivõrgust toidetavate elektriahjudele samuti ka teiste seadmete osaks olevatele ahjudele.

Tolmuimejad

energiasäästu portaal

Tolmuimeja üheks kõige olulisemaks omaduseks on imemisvõimsus.

Elektriboilerid

energiasäästu portaal

Enamik kasutusel olevaist surveboilereist kujutab endast paaki, millesse on monteeritud küttekehad. Vesi kuumutatakse termostaadiga vajaliku temperatuurini.

Kodutehnika neelab ooterežiimil elektrit

energiasäästu portaal

Kodumasinad võivad neelata ooterežiimi ajal üsna märkimisväärse osa sellest energiahulgast, mida nad tarbivad töörežiimi ajal. Samas on ooterežiimil olev koduelektroonika võrgus esinevate liigpingete vastu väga tundlik ning võib pingekõikumiste tagajärjel rikki minna.

Kallim külmik panustab toidu kvaliteetsemasse säilimisse

Äripäev

Kallima hinnaklassi külmikutel on eeskätt parandatud toiduainete säilitamise kvaliteeti, kuid lisatud ka mitmeid mugavusfunktsioone.

Köögihunt ei hammusta

Oma Maja

Praktiline ja turvaline seade vabastab köögi orgaanilistest jäätmetest.

Head kohvi tunned maitsest ja aroomist

Oma Maja

Üha enam leiavad tavapäraste kohvimasinate asemel endale kodumajapidamises koha automaatsed kohvivalmistajad. Mitte ainult kasutusmugavuse tõttu, mida täisautomaatsed aparaadid pakuvad, vaid eelkõige neis valmiva kohvi värskuse ja maitse tõttu.