Vead, mida õhupuhasti paigaldamisel tihti tehakse

Vead,_mida_õhupuhasti_paigaldamisel_tihti_tehakse.jpg


Õhupuhasti on seade, mis tundub köögi lahutamatu osana. Eriti tähtis on ta siis, kui teil on avatud planeeringuga köök-elutuba. Õhupuhasti võimaldab eemaldada toidu valmistamisel eralduvad lõhnad, mis võivad segada näiteks elutoas viibijaid. Parima hinnaga õhupuhastid on saadaval Kaup24.ee veebipoes.

Kuna õhupuhastite valik on suur ja lai, tasub leida endale see õige. Paraku võtab valik silmade eest kirjuks, mistõttu on eriti oluline eeltöö tegemine. Nii välditakse olukorda, kus soetatakse endale kogemata vale õhupuhasti. Samuti võivad tekkida probleemid siis, kui õhupuhasti on valesti paigaldatud. Toome teieni põhilised vead, mida õhupuhasti paigaldamisel tehakse.

Vale asukoht köögis

Õhupuhasti paigaldamine oleneb tüübist. Olenevalt sellest, kumba tüüpi õhupuhasti soetate, tuleb vastavalt sellele seade ka paigutada. Paigaldamine ei ole lihtne, vajadusel võib võtta ühendust spetsialistiga. Paigutamisel tasub mõelda õhupuhasti võimalikule asukohale.

Välisringlusega õhupuhasti paigaldamiseks on vaja ventilatsiooniava. Kõigepealt tuleb veenduda, et õhupuhasti oleks ühendatud ventilatsiooniga. Sobiva diameeri suuruse ja muud soovitused on kirjas tootekirjelduses. Kubu ja ventilatsioonitoru vahel olev ühendus peaks olema võimalikult lühike ja sirge. See tagab õhu sujuva liikumise. Nende asetamine nõuab tihti eraldi planeerimist ja arvestamist.

Siseringlusega õhupuhasti paigaldamine on lihtsam, kuna pole vajadust arvestada ventilatsiooniavadega. Selline lahendus sobib igasse kööki. Samuti saab selle ilma probleemideta paigaldada ka kortermajja.

Vale kõrgus

Õhupuhastit paigaldades on oluline see, et ta oleks õigel kõrgusel. Siin on oma roll ka pliidi tüübil- vastavalt sellele, millist liiki pliit on, tuleb valida ka õhupuhasti kõrgus. Elektri- ja induktsioonpliidi korral peab õhupuhastaja olema vähemalt 40 cm, gaasipliidi juures vähemalt 70 cm kõrgusel. Seejuures tasub mainida, et puupliidi korral tuleb puhasti alati lakke.

Kindlasti tasub jälgida ka seda, et õhupuhasti ei segaks toidu valmistamist. Näiteks siis, kui kokk on pikemat kasvu, tuleb paigaldada õhupuhasti kõrgemale, kuna vastasel korral on oht pea ära lüüa. Sama kehtib ka teleskoopõhupuhastite korral, kuna esipaneeli välja tõmmates ei tohiks see jääda silmade kõrgusele.

Välisringlusega õhupuhasti korral soovitatakse jätta pliidi ja õhupuhasti vahele umbes 65-70 cm, kuid põhjalikumad juhised on kasutusjuhendis. Siseringlusega õhupuhasti ei tohi asuda laest kõrgemal. Lisaks peab olema pliidiga selline vahemaa, mida tootja soovitab.

Peale õhupuhastite leiate ka muud köögitehnikat Kaup24 veebipoest. Valikuga saate tutvuda siit .

Seadme mitte kontrollimine

See on õhupuhastite paigaldamise üks tähtsamaid punkte, kuna nii on võimalik teha kindlaks võimalikud vead. Siseringlusega õhupuhastit saate kontrollida, kas ventilatsioon töötab korrektselt. Selleks tuleb ühendada juhe pistikusse ja lülitada seade sisse.

Välisringlusega seadme puhul on oluline korralik paigaldus ja ühendamine toite- ning ventilatsiooniga. Kõigepealt peab olema ruum vastavalt ette valmistatud, et saaks sinna lisada õhupuhasti. Ruumi saab panna vastavad avad, mis on ühendatud ventilatsiooniga. Kui auk on olemas, tuleb ühendada seade ventilatsiooniga. Seejuures on oluline, et kinnitusel kasutatakse neid detaile, mis kuuluvad komplekti.

Seadme toimimiseks on vaja õhumasside väljajuhtimise kanalit ning stabiilset toiteallikat. Õhupuhasti lülitatakse ventilatsiooniga erinevate torude abil, kuid seadme väljalasketoru ei tohi olla väiksem kui kanal, mille kaudu on ta ühendatud ventilatsiooniga. Peale seda, kui seade on kokku pandud, tuleb lülitada sisse taustavalgus ja käia kordamööda läbi kõik töökiirused. Mõõta tuleb ka seadme mürataset, mida saab kontrollida täpsustaud indikaatorite suhtes.

Juhiste mitte jälgimine

Tegemist on vist kõige olulisema nõuandega, kuna iga eseme paigaldamisel või kasutamisel on eriti oluline jälgida tootja poolt antud juhiseid. Nendes on enamasti kirjas, kui kõrgele tuleb antud õhupuhasti paigaldada. Samuti on seal etapi kaupa kirjas, milliseid detaile on vaja mingi eseme paigaldamiseks ja millal on vaja neid kasutada. Juhise täpne ja korrektne jälgimine tagab selle, et õhupuhasti saaks paigaldatud ilma probleemideta ja korrektselt.

Välisringlusega õhupuhasti korral võivad sõltuvalt mudelist ja paigaldamise viisist erineda ühenduse etapid. Siseringlusega õhupuhasti korral on õhupuhastit võimalik kinnitada seinale, integreerida või peita kappi. See toob kaasa aga töö järjekorra muutuse. Väga tähtsad on punktuaalsus ja põhjalikkus, mis tagavad suurepärase tulemuse.

Vales mõõdus õhupuhasti

Tegemist on ühe levinuma veaga, kuna vales suuruses õhupuhasti ei suuda võtta endasse piisavalt õhku, mis tekib toidu valmistamisel Õhupuhasti peaks olema pliidiga sama lai või veelgi laiem. Näiteks 45 cm lai õhupuhasti jääb 60 cm laiuse pliidi kohal liiga kitsaks. See juhtub ka olukorras, kus õhupuhastil on tugev tõmbevõimsus.

Enamik pliite on 60 cm laiad, mistõttu on see ka kõige levinum õhupuhastite laius. Kuid on olemas ka näiteks 50 cm või 120 cm laiad mudelid. Juhul, kui peres tehakse tihedamini süüa, tuleb valida laiem õhupuhasti. Seda eriti olukorras, kus eelistatakse praetud toite, mis nõuavad õhupuhasti tugevama tõmberežiimi kasutamist.

Leidke endale sobivad kodumasinad Kaup24 veebipoest!