Milliseid huvitavaid materjale võiks kasutada lastetoa sisustamisel?

ehitusinfo.ee_-_lasteaed.jpg

Kui eelarve pitsitab, aga tahaks sellegipoolest lapsele ägeda toa sisustada või uuendada toa sisustust nii, et raha suurt ei kulu, siis ei ole vaja muud, kui käärida käised ja hakata pihta. Tõsi, üksjagu leidlikkust, viitsimist ja osavust peab olema ka - muidu ei vea kuidagi välja.

“Ise tehtud-hästi tehtud” põhimõttel lastetoa sisustamine on läbi ja lõhki loominguline protsess, kuhu tuleb kaasata terve pere. Ja just see - üheskoos tegemine - ongi just ettevõtmise juures vahva.

Lastetuba ongi loovuse valla päästmiseks õige koht, sest üheski teises ruumis kodus ei annaks nii lennukaid ja omapäraseid ideid rakendada.

Voodi, mida kellelgi teisel ei ole

Kaubaalustele ehitatud voodi on lahe ja teistmoodi asi, mis läheb eriti hästi peale teismelistele. Ebastandardsetes mõõtudes voodi võib olla nii lai, et siia mahub magama kaks inimest, mistõttu on sellise tavatu voodi ehitamine teismelise tuppa üsna perspektiivikas. Kuna kõrgenduse peale tõstetud madratsit ei ümbritse voodiraam, võiks madrats olla pigem õhem kui väga paks - siis moodustavad kaubaalused ja madrats parema terviku.

Sobiva madratsi leidmisel on abiks veebipood Kaup24.ee , kus madratseid saab otsida hinna, mõõtude, materjalide ja tootja järgi.
Ägedamaks saab tuunida ka täiesti tavalist puidust raamis kušetti või kangakattega kontinentaalvoodit - esimesel juhul tasub proovida decoupage tehnikat ja isikupärastada voodiraami meelepäraste aplikatsioonide või mustriga. Kontinentaal-tüüpi voodi põnevaks tegemisel tulevad appi klamberpüstol ja naha-või kangajäägid, millest saab välja lõigata lahedaid kujundeid.

Kolmas variant on voodiraam pastelse kriidivärviga (need on praegu eriti moes!) üle võõbata. Seda viimast soovitust tasub praktiseerida siis, kui laps on oma sängi väljanägemisest tüdinud ja ihkab tuppa midagi uut.

Kui teil ei ole veel voodit, mida tuunida, siis laia valiku täiskasvanute mõõdus voodeid leiab siit ning laste omad, seal hulgas ka narid, ootavad uudistamist siin.

Kangajäägid

Lapitehnikas voodikatted ja padjad on üks võimalus tuua lastetuppa huvitavaid mustreid ja värvikombinatsioone.
Lisaks võiks samu tekstiilijääke kasutada ka istmekatetel ja diagonaalis läbi toa või üle terve seina tõmmatud pesunööril kolmnurksete lippudena. Kolmas sobilik koht kangajääkide oskuslikuks realiseerimiseks on lisada samu kolmnurkseid vimpleid tipi-telgile või õmmelda kangast ruudud, rombid, trapetsid või kolmnurgad telgiriide külge.

Originaalne ja ökonoomne

Kui euroalustest voodi juba toas on, siis selle kõrvale istuvad nagu valatult metallnurkadega vineerkastidest laud ja riiulid.
Seinale saab kinnitada puitlippidest kastid, mis toimivad mänguasja- või raamaturiiulina ülihästi. Kastid võib muidugi enne üle peitsida või värvida ja see on töö, millega toa väikese peremees või perenaine edukalt hakkama saab.
Vahvad öökapid on ka kasepakud, mille ümmarguse osa võib meelepärast tooni värvida. Või siis vanadest reisikohvritest püramiid.
Ja mis lastetuba see on, kui siin pole kiiku? Kiige meisterdamiseks ei ole vaja muud kui hea jupp köit, tugevat puitplaati, kahte karabiini ja kinnituskonkse.

Ägedad elemendid

Lapse harrastusega seotud elemente saab ära kasutada ka interjööris.
Rula- või surfilaud asendab hästi tavalist riiulit, kaks või kolm üksteise peale tõstetud ja omavahel poltidega kinnitatud autorehvi on äge alternatiiv mänguasjakorvile.
Moehuvilise neiu toa seinu võivad ilmestada raamtidu ja klaasitud lahedad moeajakirjade esikaaned ning tema tualettpeegli ümber saab kasutada samasugust valguslahendust nagu on meigistuudios.
Siseviimistluses loovad eriti mõjusa tulemuse fototapeedid.
Maailmakaart, looduspilt, jalgpalliväljak, linna panoraam, stiliseeritud looma- või linnukujutised või mis iganes muu last paeluv temaatika paistab tervet seina katvalt tapeedilt reljeefselt välja.