5 nippi, kuidas maakodu kiirelt särama lüüa

5_nippi,_kuidas_maakodu_kiirelt_särama_lüüa.jpg


Elus on teatud asju, mida tundub suhteliselt võimatu kiire ajaga saavutada. Suure maakodu puhtana ja korras hoidmine on üks neist, kuna toas jooksevad ringi lemmikloomad ja lapsed ning õues tegutsevad erinevad putukad, loomad ja kiirelt kasvavad taimed.

Maal elamise osas on alati kindlasti mõni lisategur, mis võib teie koju veelgi rohkem segadust lisada. Kuid ärge muretsege, teil on alati võimalus hoida oma maakodu puhas ja korras.

Jagame teiega 5 erinevat nippi, mis aitavad teil oma ilusat maakodu nii seest kui väljast korras hoida.

1. Värskenda pisidetaile

Ühel või teisel hetkel on enamik meist kogenud tunnet, et vaatame oma kodus ringi ega pole enam rahul selle sisuga. Näiteks narmendab seinas tapeet, mööbel on katki või seinal olev värv kulunud.

Sõltumata teie põhjustest on peaaegu vältimatu, et tunnete end ühel hetkel valmis oma kodu värskendama uute ja inspireerivate lahendustega. Käige üle kõik oma toad ja pange kirja asjad, mida soovite muuta.

Olete väsinud vanast riidekapist? Pole muret värskendage riidekapi värvi ja lisage uued nupud. Pisikene renoveerimine ei tohiks olla kallis ja annab teie kodule koheselt uue välimuse.

Kui tunnete, et mõni tuba on liiga tühi, mõelge kuidas saate seda sisustusega täiendada. Parimad sisustuselemendid on vaibad, küünlad, tekid, dekoratiivpadjad, pildiraamid, pikad kardinad, lilled ja erinevad kujukesed. Omavahel värve ja tooteid kokku sobitades saate oma toast luua ilusa ja hubase koha, kus terve perega aega veeta.

2. Eemalda üleliigne

Eemaldage tubadest kõik üleliigne, mis on seisma jäänud. Koguge kokku kõik asjad oma tubadest, mis sinna ei peaks kuuluma. Samuti sorteerige kogunenud prügi oma sahtlitest, voodi alt ja kappide pealt ning visake ära.

Kui olete tubadest kõik korda saanud liikuge õues olevasse kuuri või garaaži ning tehke seal samamoodi. Üleliigsete asjade ja prügi eemaldamine annab teie kodule rohkem avarust ja ruumi. Samuti ei ole mõtet korjata kokku asju, mis on teie jaoks juba väikesed ja kasutud nagu näiteks seisma jäänud riided, vanad voodipesud, kulunud köögirätid ja isegi jalgrattad, mis on teile või teie lastele juba väikesed.

3. Vii läbi tubade suurpuhastus

Miski ei tundu rohkem rahuldust pakkuv, kui säravalt puhas maja. Kuna maja puhastamine ülevalt alla võib olla tohutu - rääkimata sellest, et see on väsitav - võtke maja ruumide kaupa ette ja alustage koristamist. Pole tähtis, kas teil on vaid viis minutit koristamiseks või terve nädalavahetus varuks, alustage toast, mis on kõige väiksem. Enne tööle asumist veenduge, et teil oleks olemas vajalikud vahendid, lapid ja tolmuimeja. Puhastage pehme mööbel, viige vaibad õue tuulduma, vahetage voodipesud, peske kardinad ja hoidke aknaid lahti, et värsk õhk saaks majja. Harjaga võite teha igaks juhuks üle ka seinad ja lae, kuhu aja jooksul mõni ämblikuvõrk tekkinud on. Lisaks kõigele muule, mis toas on, vajavad puhastamist ka toas olevad taimed ja kujukesed, mis terve aeg tolmu kogunud on. Neid saate puhastada niiske lapiga ning suuremaid taimi duširuumis dušiga pestes.

4. Korrasta aed

Toad on puhtad ja säravad ehk nüüd oleks aeg õue liikuda ja oma aed ära koristada. Ajage kuurist välja muruniiduk ja alustage muru niitmisega. Keerulisemates kohtades, nagu puude ümbrused ja aia ääred, saate kasutada murutrimmerit.

Valige endale sobiv muruniiduk või murutraktor Kaup24.ee veebipoest. Valikus on veel vajalikke varuosi ja niidukite lisasid, mis teevad niitmise palju huvitavamaks.

Järgmisena peaksite maha võtma vanad oksad puudelt ja põõsastelt. Suuremate okste kärpimiseks kasutage mootorsaagi, samal ajal kui väiksemad oksad saab ära lõigata spetsiaalsete kääridega. Kasvanud hekkide pügamiseks võite kasutada samuti kääre või elektrilisi lõikureid. Pärast põõsaste korrastamist riisuge ära oksad ja lehed, mis töö käigus maha kukkusid.

Rohenäppe ootavad lisaks kõigele muule ka lillepeenrad, mis on kindlasti vaja ära rohida, muld vajadusel vahetada ja uued taimed kasvama panna. Sama lugu on ka kasvuhoonega, kuhu tuleks uued taimed kasvama panna.

Kaup24 veebipoes on müügil kvaliteetne aiatehnika igaks aiatööks!

5. Loo hubane ala kogu perele

Koos õues istuda, grillida ja nautida ilma on väga mõnus. Selleks, et ka teie maakodus selline nurgake olemas oleks ei vaja te palju. Piisab vaid aiamööblist nagu laud, toolid ja diivan. Lisage diivanile ja toolide peale padjad, mis muudavad istumise mugavamaks. Ilma eest kaitseks on soovitatav soetada ka varikatus, mis kaitseb teid nii intensiivse päikese eest kui ka tüütu tuule ja vihma eest.

Ärge unustage ka pere pisemaid, kes naudivad õues olemist ja ringi jooksmist. Kujundage oma aeda liivakast, lisage kiiged ja pisike mängumaja, kus terve päev tore mängida oleks.

Koristuse lõpptulemuseks on elamisväärsem ja