Kuidas valida survepesurit ehitustöödeks?

Kuidas_valida_survepesurit_ehitustöödeks.jpg

Survepesur on suure tõenäosusega tuttav vahend igaühele, kes töötab või tegeleb ehitusega. Tegu on vahendiga, mis korrutab vee surve mitmekordselt, tagades efektiivsema pesu ning kasutades kusjuures vähem vett kui tavapärane voolik. Paljud tootjad pakuvad erinevaid survepesureid, mistõttu võib esialgu tunduda selle valimine keeruline. Seetõttu on Sulle valimisel abiks loodud järgmised nõuanded.

Külm vesi vs soe vesi

Survepesurid suudavad töötada kas külma või sooja veega, kuid enim levinud mudelid on üldiselt külma vee survepesurid. Me kõik teame, et soe vesi aitab mustust paremini eemaldada, kuid teatud tingimustes ei ole see mõistlik - näiteks siseteede ja tööriistade peremise korral. Küll aga sobib hästi kuum vesi rasvaste ja õliste pindade puhastamiseks, nagu näiteks on selleks mootorid, suuremate tööriistade varuosad jne. Nimelt külm vesi lükkab kõigest mustuse ringi, kuid kuum vesi eemaldab.

Mootor

Survepesurid võivad olla nii elektri- kui ka bensiinitoitega masinad. Elektrilised survepesurid on võrreldes bensiini omadega keskkonnasäästlikumad, soodsamad ning vajavad vähem hooldamist. Küll aga on bensiinimootoriga pesureid kergem kasutada, ning transportida, kuna kaasas pole juhet. Ehitustöödes on oluline kindlasti mobiilsus, eriti kui käepärast pole võtta vooluallikat. Lisaks on neil suurem võimsus, mis on kindlasti oluline keerukamate puhastustööde puhul.

Survepesuri võimsus

Survepesuri võimsus näitab, kui võimas mootor pesuril on. Nõrk mootor tähendab üldiselt nõrka survet. Ehitustöödele sobivad hästi näiteks bensiinimootorid, mille võimsus on vähemalt 11 hobujõudu. Kui eelistad siiski elektrilist survepesurit, siis peaks pesuril olema vähemalt 5 hobujõudu. Elektrilist survepesuri mootorit mõõdetakse veel ka vattides - mida rohkem vatte (W), seda võimsama survepesuriga on tegu.

Tootlikkus

Oluline faktor survepesuri valimisel on veel survepesuri tootlikkus, mis näitab maksimaalset veekulu tunnis. See näitab, kui palju survepesur kulutab vett tunnis - mida väiksem veekulu, seda rohkem hoiad ka vett kokku. Üldiselt on selleks umbes 400 l/h 100 bar rõhu juures, mis on võrreldes tavalise aiavoolikuga märkimisväärselt väiksem (aiavooliku puhul on keskmine rõhk umbes 3500 l/h).

Veesurve

Survepesuritel on erinevad rõhutasemed, mis üldiselt 100 kuni 200 baari vahele. Ehituses majaseinte või suuremate sõidukite või pindade pesemisel oleks mõistlik valida survepesur, mille rõhk oleks vähemalt 160 baari.

Suurus

Olenevalt soovist, mängib rolli ka survepesuri kompaktsus. Väiksemaid seadmeid on ilmselgelt kergem hoiustada ja transportida, kuid paraku on väiksemad mudelid oma parameetrite poolest nõrgemad. Nimelt sobivad tööstuslikud suured survepesurid hästi sissesõidu teede puhastamiseks, lahtise värvi eemaldamiseks ja teisteks töödeks, mis on ehituses olulised. Seetõttu ongi tööstuslikud survepesurid suuremad kui tavalised survepesurid.

Müratase

Kuigi ehituses üldjuhul ollakse harjunud suurema müraga, siis võib mõndades olukordades kasuks tulla just pigem väiksema müratasemega mudel. Üldiselt mõõdetakse müra detsibellides (dB) ja mida kõrgem on ühik, seda suuremat müra pesur tekitab. Keskendumist hakkab häirima müra, mis ületab 60 dB.

Muud lisaväärtused

Ehitustöödel tuleb kindlasti kasuks survepesuri mobiilsus, kuid selleks on vaja mugavaid rattaid, millega oleks kerge liikuda. Lisaks tuleb kasuks ergonoomiline käepide, millega oleks mugavad survepesurit hoida. Lisaks võiksid tähelepanu pöörata ka suurema vooliku olemasolule, erinevatele filritele, laiale pihustusotsikule, pesuvahendite paagile jne. Isegi, kui need on Sinu ideaalsel survepesuril puudu, on neid õnneks võimalik lisatarvikutena juurde osta.

Tootja

Survepesureid pakuvad erinevad tootjad, millest mingil määral sõltub ka hind. Nimelt tuntumad nimed üldiselt küsivad ka suuremat hinda, kuid on ka kvaliteetsed. See ei tähenda seda, et vähem tuntud nimed oleksid vähem kvaliteetsed, vaid vastupidi - ka vähem tuntud brändi nimi võib pakkuda täpselt samade parameetritega pesurit aga ainult soodsama hinnaga, kuid varasemalt kiidetud bränd annab kindlasti Sulle kindlustunde. Seetõttu oleks mõistlik leida just enda soovidele ja eelistustele vastav mudel.

Hind

Kindlasti on Sinu jaoks oluline ka hind, mistõttu oleks mõistlik tutvuda lähemalt erinevate võimaluste ja pakkujatega. Üks hea nipp on näiteks tutvuda survepesuri endaga poes kohapeal, kuid osta see hoopis veebipoest, sest üldiselt on veebipoodides hinnad tunduvalt madalamad. Näiteks on võimalik tutvuda erinevate mudelite ja mõistlike hindadega siit.

Kui oled parasjagu otsimas ehitusplatsile vahendit, mis aitaks Sul teha ära suuremad ja keerulisemad puhastustööd, oleks mõistlik soetada just survepesur. Siiski on survepesureid olemas erinevaid - osad sobivad ideaalselt kodukasutusse, kuid osad võivad jääda ehitusplatsile seevastu nõrgaks, mistõttu ongi oluline pöörata tähelepanu survepesurite erinevatele omadustele, mida loodetavasti aitavad teha eelnevalt välja toodud nõuanded.