Akuga muruniiduk ja suurem niitmisala: milline valida?

muruniiduk_.jpg


Kas olete viimasel ajal oma kuuri või garaaži piilunud ja mõistnud, et teie seisev muruniiduk on juba vanaks jäänud? Kas tunnete, et teie kümne aastane muruniiduk on muru lõikamisel muutunud üha vähem tõhusaks?

Selleks, et teie mured saaksid lahendatud ja muru kiiremini niidetud peaksite endale soetama uue usaldusväärse niiduki, mis vastab teie vajadustele. Valik võib esmapilgul tunduda keeruline, kuna turul on olemas väga palju erinevaid valikuid. Et teie jaoks valikut lihtsamaks teha tutvustame teile täna akuga muruniidukeid - nende plusse ja miinuseid.

Mis on akuga muruniiduk?

Akuga muruniiduk on suurepärane ost igale inimesele, kuna see on keskkonnasõbralik, odav ja ei vaja palju hooldust. Niiduk pakub teile elektriniiduki plusse ning bensiini niidukite mobiilsust. Soovite esmaspäeva õhtul muru niita? Pole probleemi, sest akuga muruniidukiga on teil see võimalus olemas. Akuga muruniidukid on palju vaiksemad, kui bensiini niidukid ning seetõttu võimaldavad need teil igal ajal naabreid häirimata muru niita.

Akuga muruniidukite suureks eeliseks on ka see, et need on praktiliselt hooldusvabad. Te ei pea muretsema süüteküünalde, kütusefiltrite ja muude lisade pärast, mis näiteks bensiinimootoriga niidukile ajapikku suuremaid probleeme võivad tekitada.

Populaarsemad akuga muruniidukid


Akumuruniidukite tootjaid on maailmas mitmeid, kuid ajapikku on populaarsemad neist välja kujunenud nagu näiteks Makita, Bosch, Worx, Gardena ja Kärcher. Jagame teiega 3 erineva firma akuga muruniidukit, mis on populaarseks saanud oma kasutajamugavuse, ergonoomika ja töökindluse tõttu.

Muruniiduk Makita DLM432PT2

Palavalt armastatud Makita akumuruniiduk, mis saab hakkama nii niitmise, kogumise, kui ka multsimisega. See on võimas ja kompaktne niiduk, millel on kaitseks ümber tugev plastkorpus. Muruniidukil on võimalik reguleerida kõrgust ning selle suured rattad tagavad teile sujuva liikumise. Niidukil on olemas kaks akupesa, ehk kui üks aku otsakorral on saate selle kiiresti asendada, et töö poolikuks ei jääks. Soovituslik niitmisala on kuni 575 m².

Valige endale kvaliteetne Makita muruniiduk Kaup24 veebipoest!

Muruniiduk Bosch CityMower 18

Bosch CityMower on võimas akumuruniiduk, mis sobib ideaalselt linnas asuvasse aeda. Te saate oma aeda niita minimaalse jõupingutuse ja maksimaalse kontrolliga. Muruniiduki ErgoFlexi käepidemed võimaldavad teil mugavalt masinat juhtida, samuti vähendavad ergonoomilised käepidemed pinget teie kätes ja seljas. Niiduki aku laadimisaeg on kuni 240 minutit.

Kvaliteetne murukamm tagab alati ideaalse tulemuse nii servades, kui ka maja ääres. Niitmise soovituslik pindala on kuni 300 m².

Muruniiduk Gardena PowerMax Li-40/32

Parim kasutajamugavus, võimas ja akutoitel muruniiduk Gardena PowerMax sobib ideaalselt murualade hooldamiseks. Spetsiaalselt tugevdatud niitmistera tagab optimaalsed tulemused teie aias. Ergonoomilist käepidet on tohutult mugav hoida ja see teeb muruniiduki lükkamise äärmiselt lihtsaks.

Erinevad niiduki funktsioonid võimaldavad hõlpsasti reguleerida niidukõrgust. Niiduki korpuse külgedel asuvad murukammid, mis tagavad, et muru saab pügatud ka seinte äärest ja teeservadest. Muruniiduk võimaldab tõhusat lõikamist ja kogumist.

Niiduki toiteks on GARDENA süsteemi 40V* ja 2,6 Ah aku, mida saab igal ajal kiiresti ilma mäluefektita laadida.

Valige endale siit uus muruniiduk odavaima hinna eest!

Akutoitel muruniiduk Kärcher 18-33 Kärcheri muruniiduk on kerge ja liikuv akutoitel muruniiduk, millel on 2-1 niitmissüsteem, 4 erineva kõrgusastme ning 33 cm teraga. Niitmisel saab valida nii multšimise kui ka külgväljaviske vahel.

Niidukil on olemas ka mugav reguleeritav käepide ning indikaator, mis näitab kui multšikoguja on täis. Töölaius on niidukil 33 cm, lõikekõrgus 35-65 mm ja kogumismahuti maht on 35 liitrit.

Akuga muruniidukite miinused

Akuga muruniidukitel, nagu ka teistel niidukitel on oma negatiivseid pooli. Näiteks võib välja tuua selle, et olenevata muruniiduki mudelist ja akudest, peavad akuga muruniidukid umbes pool kuni kaks tundi vastu. Seetõttu ei pruugi akuga muruniiduk sobida suure maalapi niitmiseks, kuna võib juhtuda, et poole töö pealt peate muruniiduki laadima panema.

Muruniiduki akude laadimine võtab aega mitmeid tunde, seega kui pool teie tööst tegemata jääb, peate ootama mitu tundi et niitmisega jätkata. Samuti ka aku vahetus sellistel niidukitel on päris kallis, seega peate akut hästi hoidma.

Pead ei tasu kindlasti norgu ajada paari miinuse pärast, kuna üleüldiselt on akuga muruniidukid väga heaks ostuks igasse koduaeda, kus vähegi lopsakas muru kasvamas on.

Kaup24.ee veebipoest leiate parima hinna ja kvaliteedisuhtega aiatehnikat!

Mille järgi valida muruniidukit?

Tänapäeva valikurohkuse kõrval võib üsna keeruline olla teha valikut, milline niiduk oleks kõige õigem teie koduaeda. Kindel on see, et otsuse langetamisel peame me eelkõige arvesse võtma oma eelistusi.

Kui aga plaanite endale soetada uue muruniiduki, tuleb esmajärjekorras heita pilk niidetava pinna suurusele. Väikese pinna puhul, kuni 300 m², võite vabalt valida elektrilise ja akuniiduki vahel. Suurema pinna puhul võite kaaluda juba teisi mudeleid või hoopiski murutraktori vahel.