Kas robotniiduk saab hakkama ka keerulisema pinnasega?

Kas_robotniiduk_saab_hakkama_ka_keerulisema_pinnasega.jpg


Kuna suure osa aia pindalast võtab enda alla muru, on selle hooldus eriti oluline. Kõige paremini saab suurt muruplatsi hooldada niitmise abil. See tegevus võib olenevalt aia suurusest võtta aega mõnest tunnist kuni poole päevani. Muru niitmiseks on hea ja mugav muruniiduk asendamatu abiline. Sõltuvalt aia suurusest tasub mõelda, kas soetada traktor või niiduk. Juhul, kui teile üldse ei meeldi niita, tasub mõelda ka robotmuruniidukite peale.

Miks soetada robotniiduk?

Esimene põhjus, miks robotniiduk soetada, on kindlasti mugavus. Tänu robotmuruniidukile ei pea enam kulutama aega muru niitmisele, vaid selle asemel saab teha midagi muud. Peale selle ei ole vaja teda kuidagi juhtida. Niidukit on võimalik programmeerida muru niitma kindla seadistuse alusel. See tagab pidevalt niidetud muru, kuna niiduk ei luba murul kõrgeks kasvada. Kuna niiduk niidab muru iseseisvalt, ei ole talle probleem niita muru mitu korda nädalas. Niimoodi on tagatud muru kaunis välimus ja kvaliteet.

Teiseks põhjuseks võib olla sääst toiteallikast. Robotniidukid töötavad akutoitel, mistõttu ei eralda nad õhku heitgaase. See omakorda tähendab, et ei ole vaja soetada kütust. Kuna elektrienergia on odav, tähendab robotniiduk kõigest 5-18 euro suurust kulutust hooaja kohta.

Suure valiku robotniidukitega saate tutvuda siit.

Kuidas robotniiduk töötab?

Selleks, et robotniiduk töötaks ilma tõrgeteta ja tagaks teile suurepärase muruga aia, on oluline roll erinevatel ettevalmistustöödel ja tööpõhimõtete tundmisel. Lisaks on oluline ka õige niiduki valik, sest just see tagab selle, et niiduk saaks oma tööga hakkama.

Õige niiduk

Niiduk tuleks valida vastavalt aia suurusele. Väiksemale aiale piisab vähem võimsast, samas suur aed vajab seadet, mis oleks võimsam. Peale selle võiks sellel niidukil olla vastupidavam aku, et masin suudaks ühe laadimisega kogu territooriumi ära niita.

Peale suuruse tasub kindlasti vaadata ka aia tüüpi. Künklikuma pinnamoega aeda sobib niiduk, mis on võimsam, et jõuaks ka küngastest üles ronida. Osa seadetel on maksimaalne kalle töötamiseks näiteks 35 kraadi, mis sobib aedadesse, kus on mägisem pinnamood. Selline niiduk saab küngaste ja nõlvade ületamisega hakkama.

Samuti tasuks vaadata puude ja põõsaste olemasolu ja ka seda, kas aias on palju kitsaid murulappe, kus robotil võib olla raske liikuda. Lisaks võib tal olla raskusi, et leida üles oma laadimisjaam. Seega võiksid läbipääsuks vajalikud koridorid olla vähemalt meeter laiad. Üldiselt saab robotiga niita nendes kohtades, kus varem kasutati klassikalist muruniidukit. Muruniidukite valik on saadaval siin.

Üks oluline parameeter, mille alusel niidukit valitakse, on niiduvõimekus. See näitab, kui suure ala on niiduk võimeline niitma. Siiski ei tasu valida masinat, mis oleks täpselt niiduvõime piiri peal, kuna niiduvõimekust mõjutavad ka takistused. Lisaks mõjutavad seda ka erisoovid niitmise aja suhtes, kuna maksimaalse lubatud võimekuse saavutamine on võimalik vaid siis, kui niiduk saab tööd teha 24/7. Kui osta niiduk, mis on võimekuse piiril, võib juhtuda, et see ei saa enam niitmisega hakkama.

Paigaldus

Selleks, et niiduk saaks oma tööd teha ilma probleemideta, on oluline ka õige paigaldus. Selle alla kuulub nii laadimisjaama kui ka vajalike kaablite paigaldamine. Juhul, kui paigaldamisel on vigu, võib tagajärjeks olla see, et robotniiduk ei niida sealt, kus vaja. Peale selle võib masin erinevate takistustega kokku põrgata, mistõttu võib ta saada vigastada. Õigesti paigaldatud kaablid tagavad masinale pikema eluea.

Laadimisjaama varguse pärast muretsema ei pea, sest selle kätte saamine on keeruline, mis tagab ka robotniiduki turvalisuse, kuna varastel pole seda omastada lihtne. Lisaks võivad robortid olla varustatud pin-koodide ja alarmidega.

Takistused

Enamasti kardetakse, et robotid ei saa hakkama laste ja koduloomadega. Siiski on nad ohutud, kuna robotitel on tõste- ja kallutusandurid, mis seiskavad niidutera siis, kui masin maast üles tõstetakse või teda kallutatakse. Terad on piisavalt väikese diameetriga ja paigaldatud piisavalt kaugele niiduki servast, et vältida olukorda, kus kellegi varbad võiksid teradega pihta saada.

Kindlasti tasub jälgida ka aias vedelevaid esemeid, nagu laste mänguasju, voolikuid, lemmikloomade konte ja mänguasju. Peale selle tasub jälgida ka lemmikloomade väljaheiteid, sest nende koristamata jätmise korral võib olla vaja hoopis niiduki puhastamist.

Samuti pole vaja karta, et vihm võib robotit takistada. Osa mudeleid, mis vihma pelgavad, lähevad ise tagasi laadimisjaama, samas teised mudelid jätkavad tööd ka sajuga. See tähendab, et pole põhjust karta, et vesi neid kahjustaks.

Nutikad lahendused

Tänapäeval saab suure osa kodumasinatest ühendada erinevate nutikate lahendustega, mis võimaldab masinate tööd juhtida ka siis, kui olete kodust sadade kilomeetrite kaugusel. Näiteks on võimalik jälgida niidukit kaardil, mis on eriti kasulik siis, kui ei õnnestu esimese hooga seadet aiast leida või kahtlustatakse vargust. Masinatel saab reguleerida niidukõrgust ja niitmisaega.

Niidukile saab erinevate platvormide abil anda häälkäsklusi. Näiteks saab anda niidukile käsu, et ta peatuks just siis, kui värav avatakse. See aitab vältida olukorda, kus niiduk võib jääda autole just siis ette, kui ta hoovi sõidab.

Peale niiduki on vaja väikestest kohtadest muru eemaldamiseks ka trimmerit. Suure valiku trimmereid leiate Kaup24.ee veebikaubamajast.