Kuidas päikesepoolsetes tubades temperatuur kontrolli all hoida?

Kuidas_päikesepoolsetes_tubades_temperatuur_kontrolli_all_hoida.jpg

Päikeselised ja soojad ilmad on alati kõigi lemmikud, kuid paraku võivad sellised ilmad muuta üleliia kuumaks just siseruumid, mis on päikesepoolsed. Seepärast on oluline tagada, et ruumis püsiks toatemperatuur optimaalsena, mida aitavad teha erinevad seadmed ja tehnikad.

Kasuta õhukonditsioneeri

Kui ruumis on toatemperatuur muutunud pea väljakannatamatuks, siis tuleb appi konditsioneer. Kui sul seda veel pole, siis tasub see igal juhul endale soetada - see on üks kergemaid viise, kuidas tekitada kiirelt ruumis suures koguses külma õhku. Konditsioneere ennast on olemas mitmeid - neid, mis puhuvad õhku ühes suunas ning teised, mis puhuvad õhku üle toa. Üldiselt on paremaks valikuks viimane - nii saad korraga jahutada tervet ruumi kui ka ühte ala.

Kasuta ventilaatorit

Ventilaatorid on mugavad ja kompaktsed, mis puhastavad ja ventileerivad õhu läbi ringleva tiiviku. Olemas on nii lae-, seina- kui ka põrandaventilaatoreid - nii on võimalik paigutada seade just nii, kuidas ise soovid. Eriti mugavad on mobiilsed ventilaatorid, mida on kerge transportida ning saad sellega iga hetk võtta kaasa näiteks ka teise ruumi. Tänapäevaseid mudeleid on võimalik ühendada lisaks seinaadapatrisse ka USB juhtme ja arvuti, akupanga või muuga. Erinevad lisafunktsioonid muudavad ka selle kasutamise tunduvalt kergemaks - näiteks pult ja taimer pakuvad võimalust seadistada see teatud ajavahemikule nii, et näiteks kui kodust lahkud, lõpetab ventilaator ise oma töö. Kusjuures üks hea nipp on asetada jää ventilaatori ette - see puhub tuppa kergelt jäist õhku, mis mõjub värskendavalt.

Kasuta õhksoojuspumba jahutuse funktsiooni

Õhksoojuspump ei ole mõeldud vaid toa soojendamiseks talvel - sageli on sellel olemas ka jahutusfunktsioonid, mis puhuvad üle toa jahedat õhku. See kasutab sooja või külma õhu puhumiseks soojusenergiat, mis on olemas kas õhus, vees või maapinnas, mis töödeldakse masina aurustis omakorda jahedaks õhtuks. Need on üsna mugavad ja kompaktsed, kuna neid on võimalik paigutada ka lakke, pakkudes võimalust säästa rohkem põrandaruumi olulisema jaoks.

Ära kasuta elektroonikat

Kui päiksepoolses ruumis on palju tehnikat, tasub need seadmed, mida sa parasjagu ei kasuta, välja lülitada. Nimelt eritavad arvutid, printerid, televiisorid ja muud sarnased vahendid töötamisel palju sooja, mis mõjutavad ka siseruumide temperatuuri. Sellepärast tasub need kindlasti välja lülitada näiteks siis, kui Sa parasjagu kodus ei ole - nii hoiad kokku ka elektrikuludelt.

Sulge aknad ja kardinad

Kuigi võib see esmapilgul tunduda kummaline, et miks peaksid suvepäeval aknad sulgema - ruumid ju muutuvad umbseks. Tegelikkuses aitab see vastupidi just ruumi jahutamisele kaasa - ruumis olev jahe õhk võib kuumadel suvepäevadel läbi erinevate avade kaduma minna. Sellepärast oleks mõistlik lisaks akende sulgemisele tõmmata ette ka rulood või kardinad, mis püüavad enda sisse päikesekiired ja valguse, mis ei lase kuumal õhul tuppa tungida. Küll aga ei pruugi kardinad tuua tuppa piisavalt päikesevalgust - sellepärast eelista pigem ruloosi, õhemaid ja läbipaistavamaid kardinaid või jäta kardinate vahele väike ruum, et tuba püsiks valgustatuna ilma, et Sa peaksid muretsema elektrikulude pärast. Kui oled otsimas sobivaid ruloosi, tasub tutvuda valikuga Kaup24 veebipoes.

Ava aknad alles öösel

Öösel langeb välistemperatuur märkimisväärselt, mistõttu on siis suurepärane aeg teha aknad lahti, et toad saaksid tuulduda. Lisaks liigub nii jahe õhk tuppa, aidates Sul öösel paremini magada. See aitab Sul hommikuid vastu võtta puhanuna ja erksana, samal ajal kui tuba selleks ajaks jahtub. Kui kardad, et öösel võib hakata liiga lahe, võid jätta ette ka kardinad. Kui oled otsimas koju uusi efektseid, kuid praktilisi kardinaid, tutvu lähemalt valikugasiin.

Soojusisolatsioon

Kuigi soojusisolatsiooni seostatakse eelkõige tubade soojana hoidmisega, siis tegelikkuses töötab see ka vastupidi. See aitab hoida tube jahedana ning hoida kuuma õhku väljas. Nimelt aitab hea ja kvaliteetne soojusisolatsioon säilitada toa tavalist temperatuuri ilma, et see läheks liiga külmaks või liiga kuumaks.

Kasuta LED lampe

Kui asi puudutab toa sisetemperatuuri jahedama hoidmist, peaksid kindlasti vältima hõõglampe. Need eraldavad palju soojust, mida sa just antud hetkel ju ei soovi. LED lambid ei eralda suures koguses soojust ning lisaks selle on need palju energiasäästlikumad, mis on eriti kasulik Sinu rahakotile.

Päikesepoolne tuba on alati soe, mispärast tuleb leida võimalusi, kuidas selle temperatuuri hoida optimaalsena. Eelnevalt mainitud nõuanded on kindlasti Sulle abiks.