Mis vahe on konditsioneeril ja õhksoojuspumbal?

Mis_vahe_on_konditsioneeril_ja_õhksoojuspumbal.jpg

Kätte on jõudnud suvi - aeg on taas nautida mõnusalt kuumi rannailmu. Küll aga võib kuumus muutuda tüütuks just sisetingimustes, mispärast otsivad paljud inimesed endale koju või töökohta täiendavad vahendeid, mille abil temperatuuri alandada. Siiski võib sobivat valides tekkida küsimus - mis vahe on konditsioneeril ja õhksoojuspumbal ning kumba tuleks eelistada?

Mis on konditsioneer?

Konditsioneer aitab tagada kodus suurepärase õhuringluse just jaheda õhu abil. Nimelt võtab seade ruumis oleva õhu, muudab selle enda sees külmemaks või soojemaks vastavalt vajadusele ning seejärel laseb töödeldud õhu tagasi tuppa ringlema. Konditsioneerid on just levinud poodides ja tehastes, kus on oluline suuremate pindade jahutamine just soodsamal viisil.

Eelised

Enamus konditsioneerid on mobiilsed - see tähendab seda, et neid on kerge transportida. Näiteks kui liigud elutoast elutuppa, saad ratastel oleva konditsioneeri endaga kaasa võtta või võtta akul toimiv konditsioneer kasvõi matkale kaasa. Eriti mugavad on kaugjuhitavad mudelid, mida saad ise puldiga reguleerida - nii saad näiteks diivanil televiisorit vaadates reguleerida konditsioneeri ilma, et peaksid selleks püsti tõusma ja konditsioneeri juurde minema. Lisaks sellele on konditsioneerid vastupidavad ja pika kasutuseaga - nii saad konditsioneeri kasutada aastaid ilma mureta. Kindlasti on eeliseks ka taskukohane hind.

Puudused

Konditsioneer puhub õhku vaid ühes suunas, mispärast ei pruugi õhk ühtlaselt üle toa jaguneda. See tähendab temperatuuri kõikumisi - kiire temperatuuride muutus võib muutuda ebamugavaks. Samuti ei suuda konditsioneer õhku töödeldes eemalda selles olevaid kahjulikke või ebavajalikke koostisosi, vaid pärast õhu temperatuuri muutmist laseb konditsioneer õhu samal kujul tagasi tuppa. Konditsioneerid võivad olla ka suure müratasemega, mis võib muutuda tüütuks. Lisaks ei suuda konditsioneer olla kasulik talvel, kui tarvis oleks vaja tuppa vastupidiselt sooja.

Mis on õhksoojuspump?

Õhksoojuspump kasutab sooja või külma õhu puhumiseks soojusenergiat, mis on olemas kas maapinnas, õhus või vees. Seepärast on pumbal olemas aurusti, mis kogub soojusenergia endasse, mis omakorda kompressoris ära töödeldakse vastavalt vajadusele. See on enamlevinud just korterites, majades kui ka äripindadel, kus on vajalik soojustamine või vastupidiselt õhu jahedaks muutmine.

Eelised

Õhksoojuspump juhib sooja või külma õhku ühtlaselt mööda tuba - nimelt teeb seade puhumisel pöördeid. Osadel mudelitel on võimalik kasutada õhupuhastusfiltreid, mis eemaldavad õhust toksiinid ja muud ebavajalikud aineosakesed. Mitmekülgsed paigaldusviisid hoiavad kokku ruumi - näiteks on võimalik asetada pump lakke. Nii nagu konditsioneeril, on ka õhksoojuspumpa võimalik reguleerida kaugjuhitava puldiga - erinevad režiimid ja funktsioonid võimaldavad Sul ise valida pumba pöörete arvu, temperatuuri, puhumise intensiivsust ja palju muud. Lisaks saab seda kasutada aastaringselt, et kuumal suvel tuba jahutada või külmal talvel soojendada.

Puudused

Kui soovid kasutada õhksoojuspumpa talvel, pead arvestama veel sellega, et soojuspumba tööd mõjutab ka õues väline temperatuur - külmade talvede puhul vajab soojuspump suuremat energiat ja suuremat kasutegurit, mis tähendab suuremaid elektrikulusi. Seepärast ei ole õhksoojuspump just kõige efektiivsem ja säästlikum viis sooja saamiseks. Siis tasub võtta appi elektrienergia, kuid ka see ei pruugi probleemi alati eemaldada. Just seetõttu sobib õhksoojuspump eelkõige suveks - ühtlane jahutus tagab mõnusa olemise isegi siis, kui õues valitseb suur kuumus. Puuduseks võib nimetada ka selle kõrge hinna. Kui oled otsimas oma koju või kontorisse sobivat kliimaseadet, tasub tutvuda valikuga siin .

Mis on ventilaator?

Ventilaator on mõeldud toas oleva õhu ventileerimiseks läbi tiiviku. Vastupidiselt eelnevalt mainitud konditsioneerile ja õhksoojuspumbale eemaldab ventilaator õhust ebavajalikud toksiinid - nii võid peale ventilaatori kasutamist tunda, et oled vähem väsinud, kordades produktiivsem ning ka tervisehädasi on tunduvalt vähem. Seepärast on need levinud eelkõige kontorites, kuid sobivad hästi ka koju.

Eelised

Ventilaatorid on oma ehitused väikesed, mispärast on neid kerge hoiustada, mahutada ja vajadusel transportida. Töötamiseks vajavad need vooluallikat - kaasaegseid mudeleid on võimalik läbi USB juhtme ühendada arvuti, akupanga, autosse või muu seadmega. Seepärast on võimalik neid ideaalselt kaasa võtta ka suvel matkale. Osad mudelid on saadaval ilma tiivikuta, mis tagavad väiksema mürataseme ja ühtlasema õhuvoolu. Mitmekülgsed ja uuenduslikud disainid pakuvad täiendust Sinu kodu interjööri.

Puudused

Lisaks õhu ventileerimisele nad otseselt jahutust ega soojust ei paku, küll aga aitavad need ära hoida umbset õhku. Kui Sinu jaoks on siiski jaheda õhu olemasolu oluline, tasuks valida ventilaator, millel on lisaks veel õhujahuti. Kui oled otsimas sobivat, tasub tutvuda valikuga Kaup24 veebipoes.