Hooletu rehvivahetus võib valusalt lõppeda

ehitusinfo.ee_-_rehvivahetus.jpg

Rehvivahetus võib esmapilgul tunduda lihtne ning jõukohane igaühele. Suurelt tänu sellele,et tänapäeval on väga kvaliteetsed rehvid, mis selle üsna hõlpsaks muudavad. Siiski võib hooletu rehvivahetus lõppeda valusalt nii mõnelgi põhjusel, mida on lihtne ära hoida, säilitades rahu ning oma tegevus läbi mõeldes.

Liikluses rehvi vahetamine
Rehvi purunemine võib olla väga ootamatu ning tihtipeale kaotame pea, aga tasub enne rehvi vahetama tõttamist arvestada eelkõige enda turvalisusega. Enne kui asud rehvi vahetama, toimeta oma auto liiklusvoost turvalisele kaugusele ning vajadusel kasutada ohutulesid ja ohukolmnurka.

Vana varurehvi kasutamine
Varurehv võib pikka-pikka aega pagasiruumis oma aega oodata ning võib juhtuda, et tundub, et see vana rehv ajab asja ära, aga kui selle peale paned ja sõitma hakkad, see puruneb ning oled jälle tagasi alguses. Seega kui tundub, et rehv on ikka üsna vana ja pragunenud, on enda aja ja vaeva kokkuhoidmiseks mõistlikum kutsuda puksiir.

Varurehviga ringi sõitmine
Varurehvid on loodud selleks, et saaksid ootamatus olukorras kiiresti abi. Nii et kui rehv on lõhkenud ning õnnestus varurehv alla panna, tasuks siiski see võimalikult kiiresti vahetada õige rehvi vastu, et mitte riskida enda turvalisusega. Varurehviga võiks sõita ka veidi aeglasemalt - eriti kui see on teistest allolevatest rehvidest erineva mõõduga. Uued talverehvid hea hinnaga leiad siit ning suverehvid siit.

Kaldel rehvi vahetamine
Nagu öeldud, on rehvi lõhkemine tihti ootamatu ja võib segadusse ajada. Et rehvivahetus läheks turvaliselt, ei tohiks kindlasti hakata rehvi vahetama kaldel ning tasuks peale panna käsipidur. Muidu võib juhtuda nii, et hakkad aga agaralt rehvi vahetama, aga jääd oma autost sootuks ilma.

Rehvide vahetamine ei ole keeruline ning iga autojuht peaks end kurssi viima, kuidas seda teha. Küll aga ei tohiks rehvi purunemisel pead kaotada ning eelkõige tuleks tähelepanu pöörata ohutusele, et auto minema ei veereks või et ei juhtuks veel suuremat õnnetust, kui hakkate vahetama rehvi liiklusvoos ilma ohutulede ja ohukolmnurgata. Kui varurehv juba all on, ei tohiks sellega kindlasti sõitma jäädagi, vaid niipea kui võimalik vahetada õige rehvi vastu, mille valiku leiad siit.