Gaasi- või elektripliit: kumb on säästlikum?

Gaasi-_või_elektripliit.jpg


Köögi lahutamatuks osaks on pliit. Põhiliselt valmistatakse toitu selle abil, mistõttu on tsee üheks suurimaks energia tarbijaks.

Pliitide valik on lai- saab valida nii elektrilise, induktsioonpliidi kui ka gaasipliidi vahel. Enamasti soovitakse sellist pliiti, mille energiakulu oleks võimalikult väike. Eriti oluline on see siis, kuis soovite palju süüa teha. Kõige levinumad on elektripliit ja gaasipliit. Tutvustame neid teile lähemalt.

Gaasipliit

Gaasipliidid soojenevad enamasti kiiremini kui elektripliidid. Kui lülitate pliidi käima, siis tekivad leegid koheselt. Võrreldes elektripliidiga on neid lihtsam reguleerida. Leegid katavad nii panni või poti ääred kui ka põhja, mistõttu küpseb toit ühtlaselt ja kiiremini. See on suureks eeliseks siis, kui armastate süüa teha. Gaasipliidid on odavamad, hinnavahe on märgatav siis, kui kodus on olemas gaasiküte. Peale selle aitab säästu saavutada ka see, et toit valmib kiiremini ja ei kulu aega pliidi soojendamiseks.

Gaasipliidi veel üheks eeliseks on kindlasti see, et seda saab kasutada ka siis, kui on elektrikatkestus. Kuigi paljud gaasipliidid kasutavad oma tööks nii gaasi kui ka elektrit. Selleks, et kasutada gaasipliiti ilma elektrita, on vaja süüdata tuletikk või tulemasin ja peale seda liigutada põleti juurde. Seejärel tuleb avada gaasikraan. Kindlasti ei tohi seda teha vastupidises järjekorras- niimoodi võib gaasi süütamisel õhku tekkida väike tulekera, millel on võimalik saada ohtlikuks.

Gaasipliiti võib pidada ka üheks keskkonnasõbralikuks lahenduseks. Nimelt on gaas üheks puhtaimaks fosiilkütuseks, kuna ta eraldab vähem süsihappegaasi, vääveldioksiidi, lahustunud tahkeid aineid ja muid osakesi, mis võivad olla kahjulikud inimestele või loomadele.

Gaasipliiti võib olla ka mugav kasutada. Temperatuur muutub kohe, kui seda muuta. Seetõttu on välistatud olukorrad, kus toit võib olla üleküpsenud või kõrbenud. Paigaldamisel on tähtis see, et kodus oleks olemas gaas. See aga eeldab gaasikütte olemasolu. Juhul, kui gaas puudub, saab pliiti kasutada vaid elektritoitel. Seega võib pliidi paigaldamine muutuda väga tüütuks ja aeganõudvaks. Samuti võib halvaks küljeks olla gaas ise. Nimelt levib õhku gaasi ka siis, kui puudub leek. Seega on oluline gaas kinni keerata, kuna vastasel korral võib tekkida ohtlik olukord.

Elektripliit

Võrreldes gaasipliidiga on elektripliitide käsitlemine lihtsam. Moodne elektripliit on kaetud klaaspinnaga, mis on stiilne ja lihtsasti puhastatav. Mugava korrashoiu tagab sile pind. Elektripliite on kergem paigaldada ja kasutada. Nimelt piisab ainult vooluvõrguga ühendamisest, et asuda süüa valmistama. Tihti on need hinna poolest soodsamad kui gaasipliidid. Peale selle on nende valik suurem- olemas on nii väiksemaid kui ka suuremaid pliite. Samuti on stabiilne pind nii pottidel kui ka pannidel, mistõttu on söögitegemine algajate jaoks lihtsam.

Elektripliitide kasutamine on turvaline ja lihtne. Selleks, et toitu valmistada, on vaja kõigest keerata nuppu ja oodata hetke, millal pliidiplaat on soe ja seda on võimalik kasutada. Kokkamisel tuleks kasutada paksu põhjaga sööginõusid. Nende abil salvestub soojus paremini ja toidu valmistamisele kulub vähem elektrit. Elektripliidi energiakulu sõltub täpsemalt pliidi tüübist.

Malmist keeduplaatidega pliit

Need elektripliidid on kõige soodsamad, kuid see-eest kulutavad nad kõige rohkem elektrit. Need on tehtud emailitud või roostevabast terasest, mille all on spiraalne kütteelement. Suur energiakulu on neil seepärast, et plaadi üles soojendamiseks kulub palju aega, kuid see kuumus säilib kauem.

Keraamiline pliit

Keraamiline pliit on ökonoomne, kuna saavutab toidu valmistamiseks vajaliku temperatuuri üsna kiiresti. Samuti on seda lihtsam puhastada kui malmist plaati. Siiski tuleks puhastades jälgida, et puhastusvahend oleks sellele pliidile sobiv. Kütteelement asub sellel pliidil pealispinna all. Kuigi keedualad kuumenevad kiiresti, on seda ümbritsev ala jahe. Osa pliitidel on erineva suurusega keedualad, mis teeb võimalikuks erinevates suurustes pottide, pannide ja kastrulite kasutamise.

Induktsioonpliit

Soojust tekitab sellel pliidil magnetväli, mis tuleb läbi pliidi keraamilise pinna. Soojuse kogub endasse pott või pann, mille tulemusena valmib toit. Kui nõu pliidiplaadilt eemaldada, kaob magnetväli ja seetõttu peatub ka soojenemine. Vajaminev soojus tehakse vastavalt kööginõu põhja läbimõõdule ning see peab olema magnetiline ehk valmistatud malmist või terasest. Sel ajal, kui pliit töötab, tekib elektromagnetväli. Seega ei tohiks kokkamise ajal olla pliidile väga lähedal.

Millega veel pliiti valides arvestada?

Kindlasti tuleks pliiti valides arvestada ka disainiga ja suurusega. Kui teil on köök, kus on tööpinda vähe, tasuks valida väiksem pliit. Klassikalisse kööki sobivad nii elektrilised pliidid kui ka keraamilised, samas modernsesse kööki tasuks võtta keraamiline pliit, millel on ekraan või nuppudega juhitav pliit. Samuti tasub mõelda sellele, kas teil on pliit integreeritud köögikapile või on tegu eraldi seisva pliidiga. Integreeritud pliidi korral on vaja soetada juurde ka ahi.

Parima hinnaga köögitehnika leiate Kaup24 veebipoest!