Hallituse eemaldamine vannitoast: kuidas see käib?

Hallituse_eemaldamine_vannitoast.jpg

Ükskõik, kas elate korteris või elumajas, on vannitoa puhtana hoidmine kindlasti hädavajalik, et ära hoida bakteritest põhjustatud ebameeldivused.

Pea iga majapidamist võib üllatada ebameeldiv vannitoa hallitus. See on põhjustatud toa kliimast, mis hirmsasti hallitusele meeldib - soojus, niiskus, umbsus ja hämarus. Kui võtta kasutusele erinevad ennetavad abinõud ja tegeleda hallitava pinnaga esimeste märkide avastamisel, siis on hallitusest võimalik üsna lihtsalt ning käepäraste vahenditega vabaneda.

Mis on hallitus?

Hallitus on seenekogum, mis levib edasi massiliselt, kui keskkond on selle jaoks soodne. Hallitusseened on eriti levinud vannitoas, hävitades kõige vastupidavamaid ehitusmaterjale ja põhjustades inimeste tervisele suurt kahju.

Hallitus võib kiiresti paljuneda ja levitada eoseid õhu kaudu, nii et sellest vabanemine pole lihtne.

Hallituse leidmine oma vannitoast

Vannitoa hallitus pole alati kõige nähtavamates kohtades. Üllataval kombel ajavad tihti inimesed hallitust segi kerge mustusega šampoonipudelitel või seinal.

Kui soovite oma vannituba kontrollida võite alustuseks üle vaadata seinad ja lae, ärge unustage varjatud alasid näiteks valamud, dušši ja vanni sissepääsuuksed või ventilaatorite ümbrus. Samuti on võimalik, et hallitus saab alguse teie vannitoast kuid moodustub hoopiski kõrvaltoas või hoopiski allkorrusel.

Hallitusest annab märku ka ebameeldiv lõhn teie vannitoas. Samuti võib olla allergia signaaliks, et hallitus on märkamatult levimas, mõjutades nii igapäeva heaolu ja tervist. Seega, kui hallitus vannitoas on endast juba märku andnud, tee kindlaks selle tekkepõhjus ja alusta hallituse hävitamisega.

Kontrollige üle vannitoa niiskustase

Üheks hallituse tekkimise põhjuseks on niiskustase. Selle vähendamisega teie vannitoas saate hallituse tekkimist ära hoida või hallituse kasvu aeglustada, kui see juba olemas on.

Soovitatav on majapidamise niiskustaset alla 50% hoida, et ei tekiks ebameeldivusi teie kodus. Abiks sellele võib olla konditsioneer või õhkkuivati. Samuti võiksite iga kord peale duši all käimist avada vannitoas akna, et soe aur toast välja saaks minna.

Suure valiku erinevaid õhupuhastajaid oma vannitoa jaoks leiate siit!

Hallituse vältimine

Et vältida hallitust on kõige olulisem kasutada siseviimistlusel õigeid materjale, mis on mõeldud just niisketesse ruumidesse.

Samuti võiksite kasutada hallituskindlat dušikardinat, mida sageli tuleks pesta ja ka vahetada. Leidke ka hügieenitarvikutele oma koht ja ärge hoidke duši all šampooni, dušigeeli, mänguasju ega pesemisnuustikut, sest need pakuvad hallitusele kasvuks häid tingimusi. Hügieenitarvikuid liigutades vanni nurgale ja sealt tagasi oma kohale valamukappi, märkate lihtsamini mustuse jälgi ja ei lase hallitusel kanda kinnitada.

Tähtis on koristada oma vannituba korralikult ning pesta kõiki vannitoas olevaid vaipu, katteid ning dušikardinat regulaarselt.

Hallituse eemaldamine ei ole kerge ülesanne, ning seda võib jagada kolme raskusastmesse. Esimene variant on kõige kergem, kus hallituse eemaldamiseks piisab hallitanud eseme välja vahetamisest - näiteks vannitoavaip või kardin.

Kõige töömahukam juhtum on see, kus hallitus on teie vannitoa üle võtnud. Siis tuleb ette võtta vannitoa remont. Kuid enamasti päästab olukorra hallitanud pinna mõne vastava eemaldusvahendiga töötlemine.

Hallitusest vabanemine

Mida teha kui avastate hallituse oma vannitoast? Nii kaua kui hallitus pole teie vannituba täielikult üle võtnud, võite te ise võtta ohjad oma kätte. Alustuseks võite puhastada oma vannituba kodus olevate vahenditega nagu söögisooda, äädikas ja vesi. Poest leiate samuti mitmeid erinevaid vahendeid, mis tapavad hallituse teie vannitoas.

Kindlasti tee enne hallituse eemaldamisttöödeldav pind märjaks. Nii ei lendu hallituseosakesed teistesse majaosadesse laiali. Iseenda kaitsmiseks kanna kummikindaid, pikki pükse ja pikkade varrukatega pluusi - vajaduse ka respiraatorit ja kaitseprille. Koristamisel ajal hoia vannitoa uks kinni, aga pärast koristamist avage aknad, et tagada värske õhk ja hallitusele ebameeldiv keskkond.

Pidage meeles, et teie vannituppa ei koguneks liiga palju niiskust. Selle eemaldamiseks ruumis on võimalik kasutada ka niiskusekogujat ja ventilatsiooniseadmeid. Veebikaubamajast Kaup24.ee leiate suure valiku tõhusaid kliimaseadmeid oma vannituppa.

Kui hallitus on teie vannitoas seintesse või lakke läinud siis vajate kindlasti professionaali, kuna hallituse valesti seintest välja rebimine võib hallitusseente eoseid vabastada, mis võivad omakorda kanduda ülejäänud tubadesse.

Hallitust eemaldades jälgige ohutusmeetmeid

Hallituse eemaldamisel on eriti oluline järgida teatud reegleid, et enda tervist selle eemaldamisel kaitsta.

Puhastusvahendite kasutamisel lugege tähelepanelikult kasutusjuhendit ja järgige seda puhastamise juures. Oluline on toodet piisavalt kaua puhastataval pinnal hoida. Pidage meeles, et liiga kauaks seisma jäetud puhastusvahend võib kahjustada pinda.

Kasutage hallitust puhastades kummikindaid, et vältida puhastusvahendi kätele sattumist, sest tugevad kemikaalid võivad kahjustada teie nahka. Lisaks jälgige hoolikalt, et puhastusvahend ei satuks silma ning et hoiustaksite seda lastele kättesaamatus kohas.

Hallituse täielikuks hävitamiseks tuleks kaotada ka kõige väiksemad plekid pinnal, seega lisaks puhastusvahendile tuleks kasutada ka käsna või kraapijat, et bakterite eosed ka väiksematest pragudest eemaldada. Koristuse lõpus kuivatage puhastatud ala korralikult, kuna iga puhastamata plekk, mis märkamatuks jäi, võib hallitusprotsessid uuesti käima lükata.

Kõige halva ennetuseks on targem hoida oma vannitoa pinnad kuivana ja puhtana, samuti kasutada vannitoas materjale, mis on niiskuskindlad ja mille pinnal on hallistusalgete tekkevõimalus väike.