Millisest materjalist vann kestab kõige kauem

Millisest_materjalist_vann_kestab_kõige_kauem.jpg

Kui soovite enda koju kvaliteetset eraldiseisvat vanni soetada, peaksite enne lõpliku otsuse langetamist paari asja vannitüüpide ja materjalide kohta teadma. Lõppude lõpuks tahate, et teie vann püsiks pikka aega, mitte ei muutuks koledaks juba peale esimest aastat.

Enne otsuse langetamist peaksite arvestama vanni suuruse ja kuju, kraanide asukoha, kõrguse ja lõpuks sellega, milline materjal sobib teie vajadustele kõige paremini. Paljud inimesed ei usu, et teie vanni jaoks valitud materjal võib teie suplust ja vajadusi märkimisväärselt mõjutada, nii et enne ostu kaaluge neid tegureid ja veenduge, et saaksite endale sobiva vanni. Suure valiku erinevaid kvaliteetseid vanne leiate näiteks Kaup24 veebipoest.

Kuidas valida õige materjaliga vanni?

Nii traditsioonilistes kui ka kaasaegses stiilis on vannid saadaval mitmesuguste materjalidega. Seetõttu võite leida, et õige vanni materjali valimine on pisut segane, kuna kõik erinevad valikud tunduvad kvaliteetsed ja sobivad. Et valikut teie jaoks kergendada tegime listi erinevatest materjalidest, mis on kõik erinevad ja omamoodi.

● Akrüül
Akrüül on tahke materjal, mis on vormitud vannivormiks ning loob omakorda täieliku veekindla mambraani. Vannides tugevdatakse seda materjali klaaskiuga, et see oleks piisavalt tugev.

Akrüül on üks populaarsemaid vanni materjale, omades väga mitmeid kasulike omadusi. Materjalil on suhteliselt odav, uskumatult vastupidav ja kergesti hooldatav, muutes selle hõivatud majapidamistes kindla lemmikuks.

Samuti on akrüül hõlpsasti kontuurideks moodustatud, mis tähendab seda, et kui eelistaksite mitme kõverusega vanni, oleks teie valitud vann tõenäoliselt akrüülist. Akrüül on nii hõlpsasti paigaldatav kui ka hõlpsasti parandatav.

Akrüülvanni abil on palju tõenäolisem, et suudate aja jooksul säilitada läikiva viimistluse ja fantastilise värvi. Samuti on akrüülist vannid kogukaalust kõige kergemad, mistõttu on need ideaalsed vanemate omaduste jaoks, näiteks põrandad, mis on vähem vastupidavamad.

● Looduslik kivi
Looduslikust kivist vannid on uskumatult atraktiivsed ja on modernses stiilis vannitoa soovijate seas kõrgel kohal. Kivide siledad pinnad ja tugevus muudavad teie vanni ainulaadseks.

Kivivanne võib olla pisut raskem hooldada, kuid töö on väärt seda kui imelist kogemust vann teile anda suudab. Kivivannid säilitavad umbes 50% vannivee soojusest, mis tähendab, et teie vann püsib palju kauem soojem ning saate vannis puhata kasvõi kaks tundi järjest.

● Teras
Terasvannid näevad välja super kvaliteetsed, vajadusel saab seda vannitüüpi viimistleda erinevat tooni emailiga. samuti saab terasest vanni kujundust hõlpsasti vormida, olgu teie sooviks siis kõvervann või midagi pisut teravamat.

Ehkki terasvannid on aja jooksul äärmiselt vastupidavad, on nende puuduseks see, et need võivad olla külmemad kui muud materjalid ja ei hoia vett kaua soojana.

● Terasest portselan
Terasest portselan on veel üks odav ja väga levinud vannide materjal. Vann tembeldatakse õhukesest teraslehest ja viimistletakse seejärel portselanemaili kihiga. Need vannid on vastupidavad ja neid on lihtne puhastada.

● Klaaskiud
Klaaskiust vannid on kerged ja hõlpsasti paigaldatavad, nagu ka akrüülist vannid. Samuti on väga kerge klaaskiust vanni hooldada ja vanni läiget säilitada.

Miinuseks on see, et klaaskiud on tõenäoliselt kõige hapram vannimaterjal turul, mis tähendab, et vann võib väga kergesti puruneda.

● Keraamiline plaat
Need vannid on valmistatud arvukatest keraamilistest plaatidest. Sõltuvalt hinnast saate valida erineva kvaliteediga plaadid oma maitse järgi. Keraamilisest plaadist vanne on vaieldamatult kõige rohkem suuruse, kuju ja stiili valikuid.

● Malm
Malm on kõige tavapärasem materjal, mida kasutatakse väga tihti eraldi seisvate vannide valmistamiseks. Malmist vannid, mis on „valatud”, pole kunagi nii täiuslikud viimistluse osas, kui teiste materjalidega tehtud vannid.

Kuid malmist vannid on äärmiselt vastupidavad kahjustustele, samuti säilitab paks malmist materjal vee soojuse ning neid vanne on väga kerge puhtana hoida. Malmist vannid sobivad ideaalselt vintage stiilis vannitubadesse, oma pilkupüüdva stiili poolest.

Kokkuvõtteks on enamik vanni materjale vastupidavad ja kvaliteetsed, kuid kõikidel neil on nii häid kui ka halbu külgi. Enda jaoks sobiva otsuse saate te langetada oma stiili ja tunnetuse järgi. Kuid kindlasti soovitame enne ostu langetamist tutvuda uuesti erinevate materjalidega, ning nende positiivsete, kui ka negatiivsete pooltega.