5 põhjust, miks osta vanakooli mehaaniline muruniiduk


Kevad on saabumas ning taas teretab meid aias roheline ja kasvav muru - see tähendab seda, et on aeg appi võtta muruniiduk. Tänu kiiresti arenevale tehnoloogiale avaneb meil võimalus avastada uusi ja veelgi nutikamaid seadmeid, mis muudavad aiatööde tegemise mugavamaks, kiiremaks ja veelgi lihtsamaks kui eales varem. Samas jäävad siiski alles põhjused, miks jääda eelistama vanakooli seadmeid. Kuigi on akuga ja bensiiniga muruniidukid populaarsed ning kiidetud, siis siit leiad 5 olulist põhjust, miks peaksid oma järgmiseks muruniidukiks ostma just mehaanilise ehk iselükatava seadme.


Küllakutsuv ja praktiline eesaed

Oma Maja

Eesaed on üks intensiivsemalt kasutatavaid aiaosasid. Eesaed on funktsioonidelt nagu maja fuajee või esik, kus külalisi kõigepealt tervitatakse.

Jäigad geovõrgud – efektiivne moodus pinnase tugevdamiseks

Roadservice OÜ

Kas olete kunagi mõelnud, miks on tekkinud teedele lohud, teekattele praod või miks on teekate murenenud? Põhjuseks on aluspinnase ebaühtlane vajumine ehk nn tee laiali vajumine. Kuidas seda peatada? Teid aitab jäik geovõrk, mis tugevdab ja stabiliseerib pinnast ning võimaldab kokku hoida teehoolduskulusid.

Hooldamatus ja räpasus lühendavad muruniiduki iga kuni kümme korda

Äripäev

Üle kümnendi kestev bensiinimootoriga niiduk kardab viletsat õlitust, riknenud bensiini ja kõvasid asju.

Tunnustuse järele janunev aed

Oma Maja

Kauni kodu auhinnaga pärjatud aed Mähel loob oma vaikselt vuliseva oja, seda palistavate kivide ja põõsarühmadega kujutelma paradiislikust rahust, mis kestab vähemalt piirdeaiani. Majaperemehe sõnul laiusid siin kunagi aianduskruntide põllulapikesed, veel praegugi võib ümbruskonnas näha suvilaid. "Kui selle krundi 2002. aastal ostsime, poolitas seda Mähe oja, mille ühel kaldal oli kartulipõld," meenutab ta.

Murutraktor ja raider sahkavad talvel lund

Äripäev

Traditsioonilise, eeslükatava niidumasina võib soetada paarituhande krooniga. Mitmeid klasse kõrgemal on murutraktorid ja raiderid, millega saab peale muru niitmise edukalt ka talvel lund lükata ning sügisel kõnniteelt lehti harjata.

Grilli valikul hinda ka lisavarustust

Äripäev

Grillide valik on suur ning sobivat leida pole lihtne. Grilli hankimine on nagu auto ostmine ja hiljem hakkavad häirima pisiasjad, millele kohe tähelepanu ei pööratud.

Suvi toob õuele rohkem tegevust

Oma Maja

Suvi pole mõeldav korraliku grillimiskohata ja selleks tuleb aeda varakult planeerida mõnus suveköök või välikamin. Ka suitsuahi võib seda tühimikku ideaalselt täita.

Lehepuhur sobib vaid kuivade lehtede koheseks koristamiseks

Äripäev

Mugav, ent mürarikas lehepuhur jätab märjad ja külmunud lehed koristamata.0

Lipumast on iga koduaia ehe

Oma Maja

Lipumastid kaunites koduaedades on järjest populaarsemaks muutumas.

Graniitliiv kipub tihti jääma jää alla

Äripäev

Libisemiskindlat graniitliiva saab erinevalt teistest vahenditest aastati korduvalt kasutada.

Monteeritav aiamaja teeb igaühest ehitaja

Äripäev

Pool- või täispunnlaudadest monteeritavad soojustamata kuusepuust aiamajakesed pakuvad kiiralternatiivi tavasuvilatele.

Murutraktoriga niidad, puhastad ja koristad

Oma Maja

Moodne murutraktor oskab peale niitmise veel palju muudki, mis teeb aiapidaja elu oluliselt lihtsamaks.

Koht, kus keiser jala käib

Oma Maja

Välikäimlate rajamist pole meie mail just kaua harrastatud - vaid sada aastat. Veel tänapäevalgi püsib vajadus ehitada suvila või poolelioleva maja juurde endale kehakergendamise koht.

Hoolsa aedniku sügistööd

Oma Maja

Kiire taimede kasvuaeg on möödas ja sügisega koos saabunud aeg saaki koristada ja aed talveks ette valmistada. Järgnevalt ülevaade töödest, millega hoolas aednik enne talve tulekut ühele poole peaks saama.