Lexuse hinnaga koduaed

Äripäev

Koduaia kujundamisest on saanud Eestis tõeline kirg. Aia võib rajada pisku rahaga, kuid sellesse võib matta ka üle poole miljoni krooni ehk ligikaudu Lexuse hinna.

Kastmissüsteemid hoiavad aia rohelise ka kuumal suvel

Oma Maja

Koduaeda kujundades võib esialgu tunduda kauge murena, et kogu see taimeilu vajab ka pidevat kastmist, seda eriti kuumadel suvepäevadel. Kas teha seda ise või lasta mugavuse ja aja säästmise huvides paigaldada kastmissüsteem?

Koduse kastmissüsteemi ruutmeeter maksab 30 krooni

Äripäev

Poriste voolikute pea igapäevasest sikutamisest päästev automaatne kastmissüsteem eeldab projekti, korralikku veesurvet ja talveks tühjendamist.

Väikese õueala võib katta murukiviga

Oma Maja

Iga aia kavandaja, olgu ta maastikuarhitekt või huviline majaomanik, peab ümbrust projekteerides mõtlema ka teedele ja valima sobiva sillutise, mis harmoneeruks miljööga - arhitektuuri ja üldise aiakujundusega.

Aia kuivad paigad maa peal ja katusel

Oma Maja

Murukatuseid ja kuivpeenraid tuntakse juba ammu. Need on hädavajalikud paikades, kus nn Inglise muru üldse ei kasva või kasvab vaid suure vaevanägemise tulemusena.

Istutamise aeg

Oma Maja

Kohe kui ehitised on kavandatud ja kujundatud ning pinnas ette valmistatud, saab hakata aeda haljastama.

Vana maja vana aed

Oma Maja

Päevinäinud majadega kaasneb tavaliselt ka vananev aed, mis ajaga on minetanud oma algse eesmärgi ning on nüüd jäetud oma elu elama. Mida uuel majaomanikul sellega ette võtta?

Viis sammu ehitustandrist rohetava muruni

Oma Maja

Kui ehitus lõppenud, on maja ümbrus pahatihti muutunud porimülkaks, kust kuiva jalaga tuppagi ei pääse. Porise majaümbruse muudab rohetavaks haljasalaks muru.

Alpitaimla lisab aiale omapära

Oma Maja

Eestis hakati alpi- ehk kiviktaimlaid rajama pea sajand tagasi, põhjuseks toona nagu tänapäevalgi aiale uudse vormi ja omapära lisamine.

Heki roheline tara

Oma Maja

Iga aed vajab piiret, olgu selleks tara, plank, müür või hekk. Missugust varianti keegi eelistab, sõltub aiaomaniku vajadustest, võimalustest ja maitsest.