"Ehitisse paigaldatavate betoonisegude" juhenddokument

Eesti Betooniühing

Eesti Betooniühingu initsiatiivil on koostatud "Ehitsse paigaldatavate betoonisegude" juhendokument ja betoonisegu vastavusdeklaratsiooni näidis koos betoonisegu saatekirja näidisega.

VLK - armeeritud betoonkoorik

Betoontoode OÜ

VaheLaeKoorik on 50 mm paksune armeeritud betoonkoorik, mis moodustab vormipõhja monolitiseerivale betoonile. Selles asuvad 600 mm vahega sõrestikkandurid ehk triarmatuurid ja piki- ning ristiarmatuur, mis on dimensioneeritud vastavalt iga projekti koormusolukorrale.

Betoon, mördid, lisaained ja pinnakatted

Sika Estonia


Kataloog

Kiviseinad kerkivad ka liimi abil

Oma Maja

Kergplokkidest seinad võib üles laduda ka ilma traditsioonilise mördita, sest üha rohkem kasutatakse sidustamisel plokiliimi.

Betoonitööd võiks jätta spetsialisti hooleks

Oma Maja

Betoon kui materjal on viimase kümnendi jooksul järjest populaarsust kogunud ka eramuehitusel.

Luja on nõutud ehituskaup

Äripäev

Soomes on kiudtsementplaate ehk nn Luja plaate toodetud üle seitsmekümne aasta. Täna valmib neid Espoo lähedal asuvas Oy Minerit Ab Muijala tehases kuni 40 000 tonni aastas. Eestis tuntakse sama plaati Mineriti nimega.

Kaubabetoon eeldab valukoha lõpetatust

Äripäev

Autoga kohale tellitava kaubabetooni tellimine eeldab täpse koguse teadmist, valmis valamiskohta ja läbimõeldud ligipääsuteed.

Betoontooted ALTT

AS ALTT

AS ALTT asutati 1991. a ja põhineb eesti kapitalil. Ettevõte toodab kvaliteetset kaubabetooni ja betoontooteid ning valmistab erinevaid betoonisegusid ehitajatele ja eratellijatele. Kaasaaegsed betoonitehased Näpil, Sõmeru vallas, Sillamäe ja Kohtla-Järve linnas varustavad kaubabetooni ja betoonelementidega ehitusi üle kogu Eesti. 2007.a aprillis käivitati Sillamäe Betoonitehases uus kaasaaegne vibropressimeetodil sõidu- ja kõnniteekivide ning äärekivide tootmisliin.