Fenestra puit-alumiiniumaken

Fenestra AS

Valgus mängib... Valgus on elu allikas. Seda teame siin kaamose piiril elades ülihästi. Kõik tunnevad rõõmu kevadest, mil päike kõrgema kaarega hakkab käima, ja süütame võimalikult palju lampe, läidame kaminaid ja küünlaid, kui pime aeg käes. Hea on lükata eest kardinad, tunda mõnu tuppa voogavast valgusest ja vaatepildist, mis avaneb aknast. Hea on see siis, kui aknaraamide vahelt ei vihise tuul ja kui tänaval toimuvast saab aimu liikumise, mitte kostuva müra tõttu. Fenestral on pakkuda palju, et igaühe elamine oleks valgusküllane ja soe, kodu nime vääriline paik. Naturaalsetest materjalidest valmistatavad aknad ja rõduuksed on osake looduslikust elukeskkonnast, mida hindame seda enam, mida rohkem ümbritseb meid kõrgtehnoloogia ja võimalus seigelda küberruumides. Headest akendest langev looduslik valgus mängib kodu õdusamaks. Fenestral on rõõm sellele igati kaasa aidata.

Kaasaegne puitaken on kauakestev

Oma Maja

Hea puitaken kaitseb eluruume müra eest, on soojapidav ega muuda tuba umbseks.

Viking aken

Viking Window AS

Viking Window AS on Mäos tegutsev ettevõte, mis on tänaseks tõusnud üheks juhtivaks väljapoole avanevate puit- ja puitalumiiniumakende tootjaks Eestis. Firma alustas tootmist 1997.a. Ettevõtte prioriteetideks on toodete kõrge kvaliteet, hea klienditeenindus ning täpne tarne. Firma toodab kõik tooted konkreetse kliendi soovidest lähtuvalt ehk eritellimuste järgi.

Viking puitaknad ja-uksed

Viking Window AS

VAAKUMSÜGAVIMMUTUSEGA PUITAKNAD JA -UKSED

Viking Window AS on Mäos tegutsev ettevõte, mis on tänaseks tõusnud üheks juhtivaks väljapoole avanevate puitakende tootjaks Eestis. Firma esindused on Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis. Viking Window AS alustas kvaliteetsete puitakende ja välisuste tootmist Eestis 1997. a augustis. Toodete pikaealisuse tagab kõigile puitosadele enne viimistlust tehtav vaakumsügavimmutus. Väljapoole avanevate akende eelised:

Viking puitalumiiniumaknad ja-uksed

Viking Window AS

PUITALUMIINIUMIST UKSED JA -AKNAD

Viking Window AS on Mäos tegutsev ettevõte, mis on tänaseks tõusnud üheks juhtivaks väljapoole avanevate puit- ja puitalumiiniumakende tootjaks Eestis. Firma alustas tootmist 1997.a. Ettevõtte prioriteetideks on toodete kõrge kvaliteet, hea klienditeenindus ning täpne tarne. Firma toodab kõik tooted konkreetse kliendi soovidest lähtuvalt ehk eritellimuste järgi.
Vikingi akende eelised:

Vana puitaken asenda uuega viimasel võimalusel

Oma Maja

Materjalilt ja ilmelt võimalikult algupärane uus aken aitab säilitada vana maja tervist ja ilmet.

Vigane aknaplekk rikub seina

Äripäev

Ülespööramata küljed ja välisserva kinnituste puudumine muudavad vihmavee eest kaitsva aknapleki hoopis seina hävitajaks.

Vanad aknad uute vastu

Oma Maja

Vanade akende vahetamine uute vastu algab õige profiili valikust ja hinnapakkumise võtmisest ning lõpeb parimal juhul rahuloluga uute akende sooja- ja helipidavuse üle.

Aknakile kaitseb kontorit ereduse ja kuuma eest

Äripäev

Liigse kuumuse ja kurnava UV-kiirguse eest kaitsev aknakile võib pikapeale hävitada toataimed.

Akende valikust sõltub oluliselt renoveeritava maja turuväärtus

Äripäev

Kui ennistustööd on enamasti eeskujulikult sooritatud, siis remonditud kortermajades on aknad pahatihti vahetamata, mis vähendab kogu maja väärtust.

Maitsekas või ülepakutud piirdelaud

Oma Maja

Ilus aken kahtlemata ilmestab maja fassaadi: oskuslikult valitud piirdelauaga moodustab neist maitsekas kooskõla.

Vildakas aknaplekk laseb vihmavee seina laastama

Äripäev

Ülespööramata külgedeta, olematu kaldega ja eest lahtine aknaplekk toob majja niiskuse ja mädaniku.

Kallis aknavahetus võib korraliku hoolduse puhul oodata

Uute akende tellimine on viimasel ajal trend. Uusi aknaid rutatakse tellima ka siis, kui aken vajaks lihtsat iluravi.

Miks aknad "higistavad"

Alar Sutt, Fenestra AS

Teema on seoses talve saabumisega tuttav ja klientide poolt laekub pretensioon esmalt aknafirmale- see on inimlik, sest aknal on probleem kõige ilmekamalt nähtav. Siiski tuleb rõhutada, et aknad iseenesest ei põhjusta kondensi teket, vaid on projekteerimis/ehitusvigadele viitavad elemendid seinas.

Säästa tervislikult

Soojapidavad avatäited võimaldavad säästa energiat ja raha, ligi 40 protsenti soojusest lendab tuulde läbi vanade akende.

Millele pöörata tähelepanu akende valikul?

Fenestra AS

Koduakende valik on investeering tulevikku. Õigesti valitud aknad suurendavad kodu õdusust ja mõjutavad näiteks küttekulutusi järgnevatel aastakümnetel. Hea aken on kodu valguseallikas, hoiab sooja sees ja müra väljas. Hea aken on investeering, mis tõstab kodu väärtust.

Millal on akende vahetus vajalik?

Fenestra AS

Vesi, päike, tuul, temperatuuri kõikumine ja ebapiisaav hooldus tekitavad vanades akendes muutusi, mille tõttu on mõistlik mõelda akende vahetusele. Akende seisundi kontrollimine muutub oluliseks, kui aknaid on ebamugav käsitseda või nende kvaliteedi languse tõttu pole tubades enam meeldiv ja õdus. Remondivariante võrreldes tuleb välja selgitada akende tegelik seisukord, võimalikud vead ja puudused ning nende põhjustajad.

Aknavahetus on kasulik

Fenestra AS

Aknavahetusega vähenevad kütte- ja hoolduskulud, kaovad tehnilised probleemid, tuuletõmbus, liiklusmüra ning suureneb ka kinnisvara väärtus.