Kuressaare Ametikooli uue õppebaasi rajamine


Pressiteade 16.11.2010

Haldusotsus avas rahastuse Kuressaare Ametikooli uue õppebaasi rajamiseks

Eelmisel nädalal sai haldusotsuse Kuressaare Ametikooli projektitaotlus, millega on avatud finantseering linna õppekompleksis asuva spordisaali ning laohoone rekonstrueerimiseks.

"Rahad on nüüd niiöelda lahti ja me saame hakata projekti elluviimiseks vajalikke investeeringuid tegema," rääkis projekti juhtiv ametikooli haldusdirektor Arvo Kereme.

Projekt "Ettevõtluserialade õppebaas" hõlmab linna õppekompleksis olemasoleva spordisaali ja laohoone rekonstrueerimise ning nende asemele ettevõtluserialade õppebaasi rajamise. Kokku rajatakse projekti käigus ca 500 m2 uut õppepinda, millele sisustatakse nahatööde, fotograafia-multimeedia-teabegraafika ja kujundustööde õppeklassid koos vajalike abiruumidega.

Hoone saab ka mahuka galerii, kus on võimalik korraldada õpilastööde näitusi ning esitleda ja eksponeerida erinevaid töid.

Projekti kogumaksumus on 9 900 471 krooni, millest 8 250 393 krooni eraldab Euroopa Regionaalarengu Fond ning ülejäänud summa on Eesti riigi poolne finantseering.

Projekti hetkeseis on projekteerimistööde staadiumis, mis peaks kaante vahele saama algava aasta jaanuaris. Projekteerimistööd teostab RTG Arhitektid OÜ, kelle kavand tunnistati ideekonkursil parimaks.

Võidutööga on võimalik tutvuda ametikooli õppehoone fuajees. Projekti valmides algab riigihangete ettevalmistamine ja läbiviimine nii ehitustööde teostaja kui sisseseade tarnija leidmiseks.

Projekti elluviimist koordineerivad haridus- ja teadusministeerium ning Elukestva Õppe Edendamise Sihtasutus Innove.

Projekti kavandatud lõpptähtaeg on 31. detsember 2011.