Tallinna Liimi 1 kõrghoonete kavand huvi ei tekitanud


BNS 12.11.2010

Toonart Rääski, Juhan Kolgi ja Urmas Pasti Tallinna Mustamäe tee ja Liimi tänava nurgale kavandatavad kõrghooned huvi ei tekitanud ning detailplaneeringu eskiisi avalikule arutelule ei ilmunud peale arhitekti ja arendaja esindaja kedagi.

AS Mestron Grupp taotles Liimi 1 ja 1a detailplaneeringu algatamist 2008. aasta märtsi lõpus, Tallinn algatas selle tänavu oktoobri alguses. Ettevõte kavatseb rajada varieeruva kõrgusega äri- ja elamufunktsiooniga hooneid, risttahukakujuliste hoonemahtude kõrguseks on plaanitud kuni kaheksa korrust ja ühel hoonemahul lisaks püramiidikujuline osa 8.-15. korruse ulatuses.

Praegu asub tänavanurgal ehitisregistri andmetel kuuekorruseline büroohoone, milles on netopinda 7201 ruutmeetrit. Liimi 1 kinnistu on maa-ameti andmetel 7864 ja Liimi 1a 130 ruutmeetri suurune.

Mestron Grupi omanikeks on AS Landeste ja LMI OÜ. Landeste omanik on Toonart Rääsk, LMI omanikeks Juhan Kolk ja Urmas Past.

Varem oli Mestron Grupi juhatuse liige ka Keskerakonna parlamendisaadik Aivar Riisalu, kes suvest enam ettevõtte juhatuses ei ole.