Arendaja kavandab Tallinna Hipodroomi ristmikule kõrghooneid


BNS 10.11.2010

OÜ Urban Management andis teisipäeval Tallinna linnaplaneerimisametile üle taotluse algatada Tallinnas Hipodroomi ristmikuga külgnevate Mustamäe tee 3,3a ja Endla 77 kinnistute detailplaneering, millega soovitakse ehitusõigust kolmele kõrghoonele.

Taotluse esitanud Urban Managementi juht Jaan Kurm ütles BNS-ile, et ettevõte teeb projekteerimistöid ja arendaja on Polar Kinnisvara Eesti.

Kurmi sõnul on kogu hoonestuse kavandatav brutopind 20.000 ruutmeetrit ning kõrgeim hoone oleks lubatud 60 meetrit, teised kaks madalamad. Elamufunktsiooni üle Kurmi sõnul arendaja veel mõtleb, kuid kavandatud on büroo- ja kaubanduspinnad.

Praegu on see ristmiku nurk hoonestatud, vahetult Tallinna ühe suure ristmikuga külgneb Endla 77 kinnistu, millel ehitisregistri andmetel asub kahekorruseline kuue korteriga puumaja.

Maa-ameti andmetel on Kristiine linnaosas asuva Mustamäe tee 3 kinnistu pindala 9668 ja Mustamäe tee 3a pindala 1364 ruutmeetrit. Krundid on ärimaa sihtotstarbega. Endla 77 elamumaa on 867 ruutmeetrit suur.

Planeeringu menetlus võtab eeldatavalt aastaid, juhul kui linn selle algatab.