Kõrgtehnoloogilise hoone Ülemiste Citysse ehitab Merko


BNS 10.11.2010

AS-id Ülemiste City ja Merko Ehitus allkirjastasid kolmapäeval lepingu, millega kõrgtehnoloogilist büroo, labori ja tootmishoonet Tallinnasse aadressile Valukoja 7 hakkab ehitama Merko Ehitus.

Majja asuvadd laser- ja optikatehnoloogia seadmeid arendav ja tootev AS Laser Diagnostic Instruments ning kaasaskantavaid narkolaboreid arendav AS Nartest. Ehitise esimese etapi kogupindalaks on 1239 ruutmeetrit ning see saab valmis 2011. aasta kevadsuveks, teatasid ettevõtted.

AS-i Merko Ehitus juhatuse liige Andres Agukase sõnul on praeguses majandusolukorras, kus pea ainult elukondlike hoonete ning teede ehitamisele rõhku pannakse, tootmis- ja ärihoone rajamine erandlik, kuid seda rõõmustavam. "Oleme pikaajalised koostööpartnerid, sest juhtisime Targa Äri Linnas Puusepa A ja B tornide ehitustöid," lisas Agukas.

Ülemiste City ja Technopolis Ülemiste AS-i juhatuse esimehe Gert Jostovi sõnul on hoone projekteeritud spetsiaalselt kliendi vajadustest ja spetsiifikast lähtudes. "Vana hoone lammutustööd ehitusplatsil on lõppenud, eelprojekt on valmis ja maja lõpliku projekti tegemine käib täie hooga, nii et oleme valmis ehitusega alustama," lisas Jostov.

Ülemiste City ühe omaniku, AS-i Mainor juhatuse esimees Rainer Aunpu sõnul plaanitakse kogu endise Dvigateli 33-hektariline territoorium arendada ühtseks ärikeskkonnaks. "Siiani on niinimetatud vana osa suurema tähelepanu alt väljas olnud, kuid nüüd on plaan ka seda osa linnakust tervikuna arendama hakata," ütles Aunpu.