Jaani kiriku remont sai valmis


Pressiteade 05.11.2010

Tallinna Jaani kiriku fassaadi remondi lõpetanud Tarrest Ehitus annab töö linnale ja linn kogudusele üle pühapäeva, 7. novembri jumalateenistusel.

"Võin täie kindlusega öelda, et 142 aastat vana Jaani kirik pole kunagi olnud nii ilus kui praegu," kinnitas Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu. Tema sõnul pole selles kirikus kunagi nii põhjalikku remonti tehtud viimastel aastatel. "Remont on hõlmanud kõike, mis kirikus parandamist vajas - põrandast katuseni. Isegi vundamenti on tugevdatud."

Jaani kiriku fassaadi värskendati ka kümmekond aastat tagasi, kuid siis oli tegu vaid ülevärvimisega. Nüüd aga koostas Niina Mäger algupärase välisilme taastamiseks spetsiaalse projekti, suur osa vanast krohvist eemaldati ning seinad krohviti ja värviti uuesti. Parandati katust, eemaldati vana värv ja ka katus värviti üle.

Jaani kiriku restaureerimisse on linnaeelarvest alates 2000. aastast panustatud kokku 11 miljonit krooni: juurdeehituse ümberehituseks miljon krooni, orelite jaoks 1,8 miljonit, sisetöödeks 4 miljonit ja välisviimistluse ja katuse remondiks 4 miljonit krooni. Fassaadi remonti finantseeris linn 99% ulatuses.