Pirita Spordikeskuse välisrahastamine sai volikogu õnnistuse


Pressiteade 05.11.2010

4. novembril oli Tallinna Linnavolikogus ühe päevakorrapunktina otsustamisel ka Pirita Spordikeskuse tervisespordihoone rajamise välisfinantseerimine.

Pirita Spordikeskus on juba aastaid olnud üks Pirita tõmbenumbritest, seda eriti talvisel ajal, mil korrastatud suusarajad võõrustavad igapäevaselt sadu suusasõpru nii Tallinnast kui kaugemaltki. Volikogu eilne otsus andis rohelise tule Pirita Spordikeskuse edasisele arengule, mille eesmärgiks on ehitada Pirita velotreki ning Pirita jõevahelisele alale tervisespordihoone, mis võimaldab pakkuda spordikeskuse külastajatele vajalikke teenuseid, millest siiani tõsist puudust tunti. Uues keskuses saab võimalikuks muuhulgas nii tervise testimine kui tervisespordi metoodiline nõustamine, lisaks aitab uue hoone ehitamine inventari tõhusamal ladustamisel ning pakub paremaid olmetingimusi lastega tegelevatele spordiklubidele, nagu näiteks äärmiselt populaarne Pirital tegutsev Jaak Mae Suusakool.

Lisaks tervisespordihoone ehitamisele, kuulub projekti ka mitmeid teisi objekte. Nii saab spordikeskuse juures olema laste kelgumägi ning mänguväljak. Tervisesportlaste turvalisuse tõstmiseks ehitatakse Pirita Spordikeskust ja rulluisutajate lemmikpaika, Lillepi parki, ühendav tunnel. Lõplikule väljaehitamisele läheb ka spordikeskuse jääväljak.

Pirita linnaosa vanema Tiit Teriku sõnul võib kahtlemata väita, et suurinvesteering Pirita Spordikeskusesse muudab Pirita talispordi harrastajate mekaks Tallinnas.

"Tänu hoone rajamisele paranevad tingimused nii suusalaenutamiseks kui hoolduseks, samuti olmetingimused. Hoonesse on planeeritud ka väike kohvik. Lastele ja seeläbi ka lastevanematele valmistab kindlasti suurt rõõmu see, et projekti on kaasatud ka laste mänguväljaku ja kelgumäe ehitus. Usun, et pärast tervisespordihoone valmimist võib Piritat täie tõsidusega nimetada Tallinna suusakeskuseks - komplekssed lahendused, mida antud projekt pakub, ainult kinnitavad minu veendumust. Kui kõik läheb plaanide kohaselt, saame projekti ehitushanke kuulutada välja veel käesoleva aastanumbri sees," lausus Terik.

Välisprojekti rahastatakse Euroopa Liidu struktuurivahendite elukeskkonna arendamise rakenduskava prioriteetse suuna "Piirkondlik terviklik ja tasakaalustatud areng" meetmest "Linnaliste piirkondade arendamine".

Vastavalt investeeringute kavale, on projekti kulude maksumus 15 miljonit krooni, millest 2 250 000 on linnapoolne omafinantseering ning välistoetus 12 750 000 krooni.