Tallinn kehtestas Statoili Lasnamäe tankla planeeringu


BNS 03.11.2010

Tallinna linnavalitsus kehtestas kolmapäeval Lasnamäel asuva Narva maantee 129A kinnistu planeeringu Statoili tankla ehituseks ning saatis volikogule kehtestamiseks Sadama tänavale Statoili automaattankla rajamist võimaldava planeeringu.

Mõlemad planeeringud on vajalikud selleks, et lammutada kütusemüüja olemasolev linnahalli teenindusjaam linna uue raehoone ehitamiseks. Vastavalt kokkuleppele linna ja kütusefirma vahel annab linn Statoilile Põhja puiesteel töötava teenindusjaama vastu kaks krunti ning peab laskma kummalegi neist rajada kütusetankla.

Narva maantee 129A kütusetankla kinnistu detailplaneeringu võttis linnavalitsus vastu mai lõpus ja Sadama tänava planeeringu juunis.

Narva maantee 129A kinnistu asub Lasnamäel, Paevälja asumis Smuuli tee ja Narva maantee ristmiku läheduses. Valitud asukoht on tankla jaoks sobiv, kuna asub Lasnamäe elurajooni ühendusteel kesklinnaga ning asukohast möödub linna idapoolne transiitliiklus, selgus detailplaneeringu kehtestamise korralduse seletuskirjast.

Praeguse Narva maantee 129A krundi kolmeks jaotamisel tekib üks ärimaa krunt tankla tarvis. Sellele saab rajada kuni 730-ruutmeetrise hoonealuse pinnaga kauplust ja autopesulat sisaldava tanklahoone.

Sadama tänava tankla kerkib praegu Sadama tänava sõidusuundi eraldavale haljasalale. Tallinkile kuuluv hotelliettevõte OÜ TLG Hotell ja AS Tallinna Sadam teatasid septembris toimunud detailplaneeringu avalikul arutelul, et ei soovi automaattanklat Tallinnasse Sadama tänava sõidusuundi eraldavale haljasalale.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles kolmapäeval linnavalitsuse istungijärgsel pressikonverentsil BNS-ile, et ühtegi protesti Sadama tänava planeeringuga seoses üles ei jäänud. Tema sõnul jõuab kinnistute vahetustehing lõpule siis, kui linnavolikogu on Sadama tänava planeeringu kehtestanud ning krundid on ümber jagatud.

Lisaks maksab linn kinni Statoili Põhja puiestee teenindusjaama likvideerimise ning maksab hüvitist vastavalt kokkuleppele.

Raehoonet kavandab Tallinn 3324-ruutmeetrisele Põhja puiestee 33 kinnistule.

Tallinna linnavalitsus saatis kolmapäevasel istungil volikogule kehtestamiseks ka Kristiine linnaosas asuva Madara tänav 24 kinnistu detailplaneeringu, millega määratakse 0,63 hektari suurusel maa‑alal asuvale kinnistule ehitusõigus olemasolevale kolmekorruselisele arhiivihoonele kuni kuuekorruselise ja ühe maa-aluse korrusega juurdeehituse rajamiseks. Lisaks antakse planeeringuga heakorrastuse, haljastuse, juurdepääsuteede, parkimise ja tehnovõrkudega varustamise põhimõtteline lahendus.

Planeeritava kinnistu suurus on 5526 ruutmeetrit ja sihtotstarve sotsiaalmaa. Kinnistu omanik on Eesti riik ja riigivara valitsejaks on määratud riigikantselei.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles 2008. aasta mais Riigi Kinnisvara AS.