Uuendatud Küüni tänav rikastab Tartu linnaruumi


Pressiteade 27.10.2010

Tartu kesklinnas on valmimas kaasaegse kujundusega jalakäijate promenaad, mis rikastab linnaruumi mitmete omanäoliste detailidega.

Rekonstrueeritud Küüni tänav on saanud kogupikkuses punasest ja hallist betoonkivist sillutise, millele on markeeritud ajaloolised hoonete frondid erinevatest ajastutest. Tänavakatte sisse on paigaldatud malmist infotahvlid olulisemate ehitiste kohta.

Jalakäijate ala on Küüni tänavalt laienenud ka kaubamaja väliparklasse, kuhu paigaldatakse uudse disainiga pingid ja lauad. Küüni-Uueturu ristmikku ehib omanäoline ruumilise skulptuurina lahendatud kultuurisein, mille vahetus läheduses on sillutisele siniste tuledega markeeritud kunagi seal asunud jõeharu.

"Tartlased saavad nüüd endale atraktiivse ja kauni jalakäijate ala, mis pakub lisaks silmailule ka mõnusat ajaveetmisvõimalust. Peale selle eksponeerib Küüni tänava kaasaegne ja huvitav disain hästi ka meie linna ajalugu," rääkis linnapea Urmas Kruuse.

Uues kohas - umbes paarkümmend meetrit kaubamaja pool, puudeallee keskel - asub nüüd ka Tartu üks tuntuimaid skulptuure Isa ja poeg, mis on saanud endale ka spetsiaalse valgustuse. Rekonstrueeritud Küüni tänavale on paigaldatud neli ainulaadset tänavate nimede kujulist rattahoidlat.

Tänava rekonstrueerimine lõpeb novembri alguspäevil. Detsembris rajatakse Küüni tänavale ka isepuhastuva süsteemiga avalik tualett ning tuleval aastal on kavas välja ehitada ka avalik veevõtukoht.

Küüni tänava jalakäijate promenaadiks ehitamist rahastatakse EASi linnaliste piirkondade arendamise meetmest. Kogu projekti maksumus on 17 miljonit krooni, millest Tartu linna omaosalus moodustas 15 protsenti.