Teletorni rekonstrueerimishanke võitis YIT


BNS 25.10.2010

Tallinna teletorni uuele rekonstrueerimishankele laekus neli pakkumist, millest parimaks osutus läbirääkimiste käigus AS-i YIT Ehitus, AS-i YIT Emico ja OÜ YIT Betoonitööd ühispakkumine maksumusega 75,1 miljonit krooni.

Sihtasutuse Tallinna Teletorn teatel algavad ehitustööd lähinädalatel ning uuenenud Teletorn avab uksed 2011. aasta detsembris.

"Hea uudis on see, et teletorn saab rekonstrueeritud peaaegu samas mahus, nagu oli algselt planeeritud," sõnas sihtasutuse juhataja Riina Roosipuu. "Pakkujatega pidasime põhjalikud läbirääkimised, et leida ehitushindade tõusust hoolimata võimalusi rekonstrueerida Teletorn planeeritud eelarvega sellisel kujul, nagu projekt ette näeb."

"Mõningaid mööndusi peame siiski tegema ehitusmaterjalide valikus ning tehniliste lahenduste koha pealt, kuid külastajate turvalisust, heaolu ja silmailu need ei puuduta," lisas Roosipuu.

Esialgu jääb välja ehitamata Teletorni ümbrus, kuhu oli kavandatud erilise maastikukujundusega ala, kus saaks väliüritusi korraldada, samuti purskkaevud ning panduse veesein. Plaanidest on praegu välja jäetud ka Teletorni väline valgustussüsteem.

"Kõik eelnimetatu ehitame kindlasti valmis, kuid hiljem. Otsustasime kokku hoida eelkõige nendest kohtadest, mille ehitamist ja rajamist on võimalik edasi lükata ja tulevikus kavandatud kujul siiski ellu viia," ütles Roosipuu.

YIT Ehituse AS-i juhatuse esimees Margus Põim lubas, et ettevõtte teeb kõik rekonstrueerimistööde tähtaegseks valmimiseks.

Sihtasutus otsustas juulis lõpetada lepingu teletorni toona rekonstrueerinud KMG Ehitusega erimeelsuste tõttu.