Pärnamäe tee uue ülekatte rajamisel kasutatakse Remixtehnoloogiat


Pressiteade 21.10.2010

Tallinna Kommunaalameti tellimusel alustab AS Lemminkäinen esmaspäeval, 25. oktoobril Pärnamäe tee taastusremonti Muuga teest linna piirini rakendades Eesti oludes uudset Remixtehnoloogiat, mis võimaldab praktiliselt kolme päevaga ja liiklust sulgemata remontida 3,2 kilomeetri pikkuse teelõigu.

Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul on eriti oluline Remixtehnoloogia keskkonnasäästlikkus, kuna vana freesitud teekate laotatakse pärast asfaldisegu ja bituumeniga segamist taas uueks teekatteks. "Pealegi võimaldab Remixtehnoloogia remontida teid ka hilissügisel kui ilmaolud ja õhutemperatuurid on asfalteerimiseks piiripealsed."

Remixtehnoloogiat rakendades soojendatakse vana asfaltkate infrapunakiirguspõletitega kuumfreesitava temperatuurini. Siis freesitakse vana kate ca 40 mm sügavuselt ja segatakse lisatava asfaltseguga, kuhu vajadusel lisatakse ka bituumenit. Saadud uus segu laotatakse tavalise asfaldilaotaja sarnase plaadiga freesitud aluspinnale ja tihendatakse teerullidega.

Töid alustatakse esmaspäeval. Liiklust ei suleta. Uus teekate paigaldatakse kolme päevaga, millele lisandub paar päeva viimistlustöid.