KPK Teedeehitus katkestas Tallinna-Saku tee ehituse


BNS 15.10.2010

Augustis alanud ja tuleva aasta juunis lõppema pidanud Tallinna-Saku vahelise maantee remont seiskus ehitaja KPK Teedeehituse majandusraskuste tõttu, kirjutab Postimees.

Ühtegi töömeest poolelioleval teelõigul viimastel päevadel näha pole olnud. Umbes kuue kilomeetri pikkust lõiku tuleb läbida 50-kilomeetrise tunnikiirusega ning sopane tee määrib autod põhjalikult ära.

Põhja regionaalse maanteeameti direktori asetäitja Peeter Pau kinnitas lehele, et tööd Saku teel seisavad.

"Praegu käivad ehitajaga läbirääkimised lepingu lõpetamiseks," selgitas Pau. "Eks näis, kuidas need kulgevad. Majandusraskused ilmnesid firmal päris järsku umbes paar nädalat tagasi. Kuna leping on konfidentsiaalne, siis vaidlustest lähemalt ma rääkida ei saa. Ettepaneku leping lõpetada tegi ehitaja."

Pau sõnul ei olnud KPK Teedeehitusel lepingu sõlmimise ajal võlgnevusi ning seetõttu polnud ka põhjust firma teenustest loobuda. Ta lisas, et esimese asjana tulebki nüüd selgeks rääkida lepingu lõpetamise tingimused.

Maanteeamet kuulutas samal ajal välja lühiajalise hanke, et leida ehitaja, kes teeks veel enne külmade ilmade tulekut ära hädavajalikud tööd.

Pau ütles, et hanke võitja peab ülesfreesitud tee katma ühekordse asfaldikihiga. See võimaldab kevadeni enam-vähem normaalset liiklust. Teise avatud hankega peab maanteeamet leidma tegija, kes alustab kevadel uuesti Saku tee kapitaalremonti ning jõuab sellega juuniks ka lõpule.

Talvel ei saa remonditaval teelõigul suurt midagi teha. Peale korraliku asfaltkatte paneku tuleb välja vahetada ka mõned side- ja elektrikaablid ning paigaldada korralik tänavavalgustus.

Sõidutee korrastamine maksab 46 miljonit krooni. Enamiku remondiks kuluvast rahast tuleb Euroopa Liidust. Lisaks teekatte uuendamisele tuleks projekti järgi välja ehitada ka kergliiklustee, mille rahastamine käib Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu.

Krediidiinfo andmetel oli KPK Teedeehitusel 14. oktoobril riigi ees maksuvõlg 1,29 miljonit krooni.