Tallinn kavatseb munitsipaalturud rajada detailplaneeringuteta


BNS 15.10.2010

Tallinn kavatseb Lasnamäele ja Mustamäle rajada munitsipaalturud ilma detailplaneeringuteta, nimetades rajatavad ehitised ajutisteks ning muutes need hiljem detailplaneeringutega püsivateks.

Lasnamäe turu rajamiseks Punasele tänavale taotles linnaosa detailplaneeringu algatamist tänavu kevadel. Tallinna planeeringute registri andmetel pole see planeering menetluse järgmisse olulisse etappi, milleks oleks planeeringu algatamine, seni jõudnud.

Mustamäe turu detailplaneeringu algatamiseks tegi linnaosa taotluse esmaspäeval. Mõlemal juhul kavandatakse aga peatselt ehitustegevusega alustada.

Turgusid rajab Nõmme linnaosavalitsusele alluv Nõmme Turg.

Nõmme linnaosa vanem Rainer Vakra selgitas BNS-ile, et Tallinna linnaplaneerimise ametile on esitatud taotlused ehituslubade väljastamiseks. "Ehitustegevust alustatakse mõlemal turul ainult ehitusloa olemasolu korral," lisas Vakra. Trasside rajamiseks väljastatakse ehitusluba tema sõnul ilmselt oktoobri lõpuks.

Hoonete rajamiseks Vakra sõnul detailplaneeringut ei nõuta, kuna kavandatavad hooned on ajutised ehitised, mis võivad olla püsti kuni viis aastat.

Küsimusele, kas turu rajamine viieks aastaks on mõistlik investeering, vastas Vakra, et mõlema turu puhul algatatud detailplaneeringute eesmärgiks on hiljemalt viie aasta jooksul "muuta ajutised ehitised püsivateks".

Lasnamäele on varasema info kohaselt kavas rajada 2500-ruutmeetrine turuhall.

Küsimusele, kas detailplaneeringute prognoositava valmimiseni ei peaks ehitustegevusele pidurit tõmbama, vastas Vakra, et selle asemel vajutatakse hoopis gaasi.

Vakra kinnitas varasemat infot, et Mustamäel ja Lasnamäel on plaanis munitsipaalturud avada järgmise aasta kevadel.