Mustamäe taotleb turu planeeringu algatamist


BNS 14.10.2010

Kuigi Tallinnasse Mustamäele Kännu Kuke kvartalisse kavandatava munitsipaalturu ehitus peaks algama sel kuul, esitas linnaosavalitsus turukompleksi rajamiseks detailplaneeringu algatamise taotluse alles esmaspäeval.

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats ütles neljapäeval BNS-ile, et ehitustegevust detailplaneeringu menetlemine kindlasti ei sega. "Küsimus on selles, et seal on kaks kinnistut, me tahaksime seda natukene ühildada. Praegu ta ei sega seda ehitust."

Vilde tee 75A kinnistu ja lähiala detailplaneering taotluse esitas Mustamäe linnaosa maanõunik Aldo Aadamsoo sel esmaspäeval. Detailplaneeringu algatamise taotluse eesmärgiks on ehitusõiguse määramine turukompleksi rajamiseks, selgus Tallinna planeeringute registist.

Aadamsoo vastas küsimusele, kuidas ilma kehtiva detailplaneeringuta alal ehitusega alustada saab, et tema asi on projekte tellida ning ehitamisest ei tea ta midagi.

Laats palus sellele küsimusele vastamiseks lisaaega ja hiljem vastas, et see küsimus vajab mahukamat vastust, mida ta püüab anda esimesel võimalusel.

Oktoobri alguses teatas Tallinn pressiteenistuse vahendusel, et algab Mustamäele rajatava turu reovee-, sadevee- ja joogiveetrasside väljaehitamise ning elektriliinide rajamise riigihange. Taotlusi hankel osalemiseks saab esitada reedeni ehk 15. oktoobrini ja maa-aluste tehnovõrkude rajamisega on kavas alustada selle kuu lõpus. Tööd peaks lõppema detsembri alguses.

Kogu turg plaanitakse avada kevadel.