Kanajev tahab rajada Tallinna Orlovi lossi lähedale veekeskuse ja hotelli


BNS 13.10.2010

Tallinna Kesklinna halduskogu linnaplaneerimis- ja maakomisjon arutas teisipäeval eskiisprojekti, mille järgi ehitaks ärimees Anatoli Kanajev Pirita tee 32 krundile, Eesti Näituste ja ajaloomuuseumi Orlovi lossi vahele veekeskuse, konverentsikeskuse ja hotelli, kirjutab Eesti Päevaleht.

Projekti autori, R-Konsulti arhitekti Irina Raua sõnul on projekt olnud päevakorral juba kaks aastat ning praegu on koostamisel ala detailplaneering. "Sellele alale oli varem tehtud planeering seitsmele villale, kuid selle asemel on omanik nüüd soovinud rajada tervisekeskuse, mille ideoloogia oleks kõrgemal tasemel tervisekontroll," rääkis ta.

Maa omanik Kanajev sooviks arhitekti sõnul kohe ehitama hakata. "Minu hinnangul on see õige, et villasid enam selle ala peal pole, vaid avalikuks kasutamiseks mõeldud keskus," ütles Raud. Kooskõlastuste saamisel võiks planeeringu kehtestamine optimistlikuma kava järgi toimuda aasta jooksul, lisas ta.

Projekt ootab Kesklinna halduskogu heakskiitu. Halduskogu komisjoni esimees Maimu Berg lubas arutluspunkti päevakorrast aga välja võtta, kuna sotsiaaldemokraadid ootavad endiselt riigi otsust Pirita tee äärde rahvuspargi rajamise kohta. Seetõttu seisab ka teine Pirita teele planeeritud kinnisvaraprojekt, mille järgi ehitataks Eesti Näituste alale hulk kortermaju. Mainitud projekti on aastaga muudetud nii palju, et esmalt kavandatud nelja kuni 45-meetrise kõrghoone asemel on alles jäänud vaid kolme-neljakorruselised korterelamud.

"Kuigi tõenäoliselt saab rahvuspargi idee eitava vastuse, ei tahaks ma ikkagi seda ala enne otsust torkida," ütles Berg.

Ajaleht märgib, et sotside esitatud rahvusparkide eelnõu seisab aga keskkonnaministeeriumis. Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi saatis eelnõu esitanud Mark Soosaarele kirja, kus soovitas rahvuspargi luua planeeringute abil, ent Soosaare hinnangul peaks see käima looduskaitseseadust kasutades. Soosaare sõnul vajaks Tallinn hädasti juurde avatud linnaruumi ja Pirita tee äärde rahvuspargi rajamine teeniks seda eesmärki.