Sillamäe sadama piirieelse parkla rajab Nordecon Infra


BNS 12.10.2010

Esmaspäeval allkirjastasid AS Sillamäe Sadam ja Nordecon Infra AS ehituslepingu veokite piirieelse parkla ja puhkeala rajamiseks Sillamäele.

Parkla ja teenindushoone projekteeris Alver Arhitektid OÜ, teatas Sillamäe Sadam.

Parkla kuni 450 piiriületust ootavale veoautole koos teenindushoone, piirete, valgustuse ja järjekorrasüsteemiga rajatakse Tallinna–Narva maantee äärsele 9,7-hektarilisele alale. Parkimis- ja olmerajatised peaksid ehituslepingu kohaselt valmima tuleva aasta suvel.

Turvatud parklas on võimalik veoste elektroonne eeldeklareerimine ja tolliinfo vahetus, samuti on võimalik tollikontrolli protseduure sooritada. Piiriületusele liiguvad veokid elektroonilise järjekorra alusel, kuhu on võimalik koht sisse võtta interneti vahendusel või SMS-i teel. Narvast Venemaale suunduva koorma saanud veokid ei pea siiski piirile sõitma Sillamäe kaudu.

Tulevikus võivad Sillamäe Sadama hinnangul saada Vene tollitöötajad võimaluse teha Sillamäel veokite tollivormistust, nii et kaup saaks kiiremini üle piiri liikuda. Selle eelduseks on riikidevaheline kokkulepe ühises tollikontrollis. Nii on näiteks kokku lepitud Helsingi ja Peterburi vahel peatselt liikuma hakkava kiirrongi osas.

Esmaspäeval sõlmitud ehitusleping on järg Euroopa Komisjoni ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi vahelisele grandilepingule, millega eraldati piiriületust ootavate veokite parkla rajamiseks Sillamäele 1,15 miljonit eurot ja kehtestati parkla valmimise tähtajaks 31. jaanuar 2012.