Tartu idaringtee ehitus võib alata 2011. aasta juulis


BNS 08.10.2010

Tartu linn loodab idaringtee ehitust alustada 2011. aasta juulikuus, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu linnamajanduse osakonna asejuhataja Andres Pool ütles lehele, et kui kõik sujub tõrgeteta, loodab linn jõuda juulis projekteerimis- ja ehituslepingu sõlmimiseni. Hange on kavas selleks tarbeks välja kuulutada jaanuaris. Ta lisas, et ehituse algus sõltub sellest, kuidas edeneb projekteerimine. "Võimatu suvel alustada ei ole. Täit kindlust ja kuupäevi ka ei ole."

Ramboll Eesti AS ja Ramboll Finland OY esitlesid neljapäeval valminud idaringtee eelprojekti ja linn tahab tuleva suve keskel alustada Tartu vangla juurest üle Emajõe ja luha Räpina maanteeni ulatuva lõigu ehitamisega.

Ramboll Eesti projektiosakonna juhataja Raul Vibo sõnul pole projektis võrreldes varemtutvustatuga põhimõttelisi muudatusi, küll on neid aga detailides. Projekti järgi hakkab üle 10 kilomeetrit pikk ümbersõidutee läbima Tartu linna, Ülenurme, Luunja ja Tartu valda, hõlmates üle Emajõe kavandatavat Ringtee silda.

Pool ütles, et idaringtee järgmiste lõikude töössevõtmine sõltub partneritest. Näiteks Turu-Ringtee risti ja Võru-Ringtee vahelise lõigu ehituse alustamine oleneb sellest, kas riigi plaanidesse mahub postimaha liiklussõlme ehitus ja ühes sellega ühenduse rajamine Petseri raudtee alt. Ootama on esialgu pandud lõik Räpina maanteest Kõrvekülani, mida ei ole liiklusuuringute põhjal kohe vältimatult vaja.

Tartu tuleva aasta eelarve projektis on idaringtee ehituseks ette nähtud 15 miljonit krooni arvestusega, et ehitada jõutakse 100 miljoni krooni eest. Idaringtee ehituse kogumaksumus on umbes 700 miljonit krooni, seejuures on linna omaosalus 15 protsenti ja ülejäänud raha tuleb Euroopa Ühtekuuluvusfondilt.

2009. aastast pärineva info põhjal plaaniti Tartu lääne- ja idaringteed ühendava liiklussõlme ehitust alustada juba tänavu suvel.