Baltic Workboats paneb Nasval püsti tuulegeneraatori


BNS 07.10.2010

Eesti laevaehitus- ja -remondifirma AS Baltic Workboats kavatseb järgmiseks kevadeks Saaremaal Nasval püsti panna tuulegeneraatori ja uue tootmishoone katusele paigaldada päikesepaneelid, kirjutab maakonnaleht Meie Maa.

“Soovime selle sammuga vähendada kulusid ja tootmise omahinda,” põhjendas energeetikaäriga tegelema hakkamist AS-i Baltic Workboats tegevjuht ja üks omanikke Margus Vanaselja. Tema sõnul on firma soov saada alternatiivenergia tootmisega võimalikult sõltumatuks Eesti Energiast, kuid kindlasti ei tähenda see seda, et Eesti Energia teenuseid edaspidi ei kasutata.

Kui palju kütte- ja elektrikulud tuulegeneraatori ja päikesepaneelide paigaldamise järel vähenevad, pole praegu veel täpselt teada, kuna see sõltub sellest, kui efektiivselt paigaldatav tuulik tööle hakkab. Samuti päikesepaneelidest, millega kaetakse kogu uue tootmishoone katus, ja soojuspumpadest, mis saavad oma toite mereveest. Suure tõenäosusega kataks tulevikus firma toodetav energia tublisti üle poole ettevõtte energiavajadusest.

AS Baltic Workboats loodab Nasva küla Sadama tee 26 kinnistule kuni 65 meetri kõrguse ja kolme megavatise võimsusega tuulegeneraatori rajada järgmiseks kevadeks. Õiguse tuulegeneraator püstitada sai firma pärast seda, kui oli vendade Sõnajalgade ettevõttelt Timothy OÜ ostnud ära tuuleenergia liitumisressursi.