Tallinna linn kuulutas taas välja Kopli liinide hoonestusõiguse enampakkumise


BNS 06.10.2010

Tallinna linn on taas välja kuulutanud Kopli liinidena tuntud kinnistutele hoonestusõiguse seadmise enampakkumise.

Hoonestusõiguse seadmise tasu algsuurus on enampakkumisel 50 miljonit krooni, mis ei ole võrreldes eelmise oksjoniga muutunud. Hoonestusõigus seatakse 99 aastaks, selgub kolmapäeval avaldatud teatest.

"Loodame kahele nurjunud katsele vaatamata kolmandal korral lõpuks siiski Kopli liinidele hoonestaja leida. Rahvusvahelise kaliibriga kinnisvaraarendajatel oleks selle projekti realiseerimiseks kindlasti nii huvi kui ressursse," ütles linnavalitsuse teatel abilinnapea Eha Võrk.

Kopli liinide arendusprojekt hõlmab mereäärset maa-ala kogupindalaga ligi 16,7 hektarit. Kehtestatud detailplaneeringu kohaselt on võimalik alale ehitada 38 ühepereelamut ning kuni viiekorruselised korterelamud, milles kokku kuni 527 korterit.

"Konkursi tingimused on varsemaga võrreldes arendaja jaoks märksa soodsamad," ütles Võrk. "Hoonestusõigus seatakse kogu Kopli liinide alale ning kuigi hoonestusõigusega koormatavate kinnistute kogupindala on nüüd 35.292 ruutmeetri asemel 60.621 ruutmeetrit, on hoonestusõiguse tasu algsuurus esimese konkursi tingimustega võrreldes tunduvalt soodsam.“

Ühtlasi antakse ala väljaarendamiseks kaks korda rohkem aega – viie aasta asemel 10 aastat.

Hoonestusõiguse omandaja saab 99 aastaks enda kasutusse üürnikest vabastatud ala ning potentsiaalne arendaja on vabastatud ka praegustes hoonetes elavate üürnike ümbermajutamise kohustusest.

Pakkumiste esitamise tähtaeg on 8. veebruar.

Kopli liinide hoonestuskonkurss on seni kaks korda nurjunud. "Kuigi konkursitingimuste vastu huvi tundjaid oli üksjagu, ei laekunud ühtegi pakkumist," ütles Võrk septembri alguses lõppenud pakkumist kommenteerides.

Projekti eesmärk on muuta Kopli liinide ala eksklusiivseks elurajooniks.