Eesti Raudtee käivitas hanke kontaktvõrgu uuendamiseks


BNS 05.10.2010

Eesti Raudtee tütarfirma EVR Infra käivitas riigihanke elektrirongide tööks vajaliku kontaktvõrgu uuendamiseks Vasalemma–Tallinna, Keila–Paldiski ja Klooga–Klooga-Ranna raudteelõikudel.

Hanke võitjal tuleb peatöövõtu korras teha kontaktvõrgu projekteerimis-, ehitus- ja paigaldustööd ning hankida tööde teostamiseks ja üleandmiseks vajalikud load, samuti tuleb koostada töö- ja teostusjoonised.

Eesti Raudtee avalike suhete juht Urmas Glase selgitas BNS-ile, et ettevõte plaanib lähiaastatel uuendada kogu kontaktvõrgu ning samuti elektrirongide sõidupiirkonda jääva raudtee Paldiski ja Vasalemma suunas, mis on praegu halvas seisus. Tööde eesmärgiks on muu hulgas tagada kaasaegne infrastruktuur riigi poolt ostetavatele uutele elektrirongidele.

Praegune raudtee kontaktvõrk on enamasti pärit 1960. aastatest.

Kontaktvõrgu uuendamise riigihankel osalemiseks peab pakkuja käive olema raudtee kontaktvõrgu projekteerimis- ehitustööde osas viimastel aastatel olnud vähemalt 100 miljonit krooni aastas.

Pakkumisi saab hankele esitada 12. jaanuarini. Tööd peaksid algama tuleva aasta märtsis ja lõppema 2012. aasta detsembris.