RKAS lõpetas Koger & Partneritega Koidula piirijaama ehituslepingu


BNS 05.10.2010

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) lõpetas töövõtulepingu konsortsiumiga Koger & Partnerid AS ja AS Eltron Koidula raudteepiirijaama hoonete ja nõrkvoolusüsteemide projekteerimiseks-ehitamiseks.

"Tekkis oluline mahajäämus jaamahoone ja tolli-veterinaari laohoone ehitusel, samuti jäädi graafikust maha teistel lepingu esemeks olevatel objektidel," sõnas Koidula projektidirektor Urmas Leinfeld. "Loomulikult ei ole lõpetamise otsus ka meile kerge".

Olulisi lepingurikkumisi ei kõrvaldanud ehitaja ka RKAS-i antud täiendava 30-päevase tähtaja jooksul, mistõttu RKAS oli enda teatel sunnitud lepingust taganema.

RKAS-i pressiesindaja selgitas BNS-ile, et ettevõte on firmadele tasunud seni tehtud tööde eest. Ettemaksu pole tellija ehitajale maksnud.

"Meil tuleb lähiajal välja kuulutada uus hange pooleliolevate ehitustööde lõpetamiseks, et Koidula piirijaama lõpptähtaeg 1. juuli 2011 oleks veel realistlik," lisas Leinfeld. Uue riigihanke tulemusena selgub ka tekitatud kahjude ulatus, mis saab aluseks nõuete esitamiseks senise töövõtja vastu.

RKAS sõlmis Koger ja Partnerite ning Eltroniga töövõtulepingu summas 63,9 miljonit krooni mullu 30. aprillil.