Ajaleht: ERR-i uue maja ehitab RKAS


BNS 05.10.2010

Eesti Päevaleht kirjutab, et tõenäoliselt ehitab ERR-i uue maja Riigi Kinnisvara AS (RKAS).

ERR-i juhatuse esimees Margus Allikmaa ütles, et ERR-i ja RKAS-i kohtumine on plaanitud järgmise nädala keskpaika ja on vägagi võimalik, et peagi saavad lepingud allkirjastatud. "Küsimus on lihtsalt tehnilistest üksikasjades. Ma ei näe siin takistusi – Riigi Kinnisvara on hästi suure potentsiaaliga firma," sõnas Allikmaa.

"Tõepoolest, meiega on räägitud, kuid mingeid konkreetseid kokkuleppeid ei ole," ütles RKAS-i pressiesindaja Annika Loigu.

Ajaleht kirjutab, et sõlmitava lepingu puhul hakkab ERR maksma RKAS-ile hoone kasutamise eest aastas renti 30 miljonit krooni. Allikmaa sõnul on see sama palju, kui ERR oleks laenu võtnud ja uue maja ise valmis ehitanud. "See oleks optimaalne kulu aastas. Kui summa läheb suuremaks, siis pole Riigi Kinnisvara kasutamine põhjendatud."

Rendisumma tasumiseks vajab ERR riigilt igal aastal lisaraha. "Ega me seda põhieelarvest, põhiprogrammi arvel võtta ei saa," märkis Allikmaa. Väljaanne kirjutab, et kui kolme aasta eest oli juttu, et ringhäälinguhoone läheb maksma ligi miljard krooni, siis aasta eest räägiti 600 miljonist kroonist. "Täna ei ole võimalik öelda, milliseks kujuneb maksumus. Me oleme öelnud, et ei lase seda kulukamaks kui miljard krooni," rääkis Allikmaa. Miljardi hulka tuleb arvestada ka uude majja moodsate seadmete soetamine.

ERR loodab ehitustöödega alustada aasta jooksul. Uue ringhäälingumaja aadressiks saab Tuisu 21 Kristiine linnaosas. Arhitektuurilahendus nimega "Ring-Hääl-Hing" valiti välja 2007. aastal, autoriks Erik Nobel. Hoone projekteerimine läks maksma 32,5 miljonit krooni pluss käibemaks. Maja detailplaneering võeti vastu selle aasta kevadel.