Pealinna Kristiine linnaosa saab endale turu


Pressiteade 04.10.2010

Novembris kerkib pealinna Kristiine linnaossa aadressil Kotkapoja 2b, Kristiine keskuse ja A. Le Coq Arena staadioni vahele, Tulika tee, Nõmme tee ja Kotka tee ristumiskohale moodne toiduturg.

Kristiine turg saab selles Tallinna linnaosas olema esimene ja seni ainuke. Kaubanduspinnale mahub 30 väikest majakest, millest enamus ehk 18 tükki on pindalaga 12 ruutmeetrit. Ülejäänud 12 majakest on pindalaga 20 ruutmeetrit.

See koht pole mugav mitte ainult Kristiine linnaosa elanikele, keda arvatakse olevat umbes kolmkümmend tuhat inimest, vaid ka külastajatele teistest Tallinna linnaosadest. Lisaks arvukatele bussi- ja trollipeatustele asub Kristiine turu lähedal ka elektrirongi peatus. Ette on nähtud ka parkimiskoht autodele.

Kristiine turul on põhikauplejateks nii kohalike tootjate toodangut pakkuvad ettevõtjad kui ka maaelanikud ja talunikud ise. Lisaks toiduainete laiale valikule hakatakse turu külastajatele pakkuma ka selliseid teenuseid nagu elektroonika remont, jalatsiparandus ja võtmete valmistamine.