Rand & Tuulberg vaidlustas kohtus Kultuurikatla remondihanke


BNS 04.10.2010

Tallinna linnavalitsus ei saa veel Kultuurikatla rekonstrueerimistööde hanke võitjaga lepingut sõlmida, kuna hanke vaidlustanud ehitusfirma Rand & Tuulberg kaebas vaidlustuskomisjoni otsuse edasi halduskohtusse.

Varasema info põhjal kuulutas Tallinna kultuuriväärtuste amet hankel edukaks OÜ Fund Ehitus ja OÜ Estconde-E ühispakkumise maksumusega 247,5 miljonit krooni ilma käibemaksuta. Hankel teiseks tulnud Rand & Tuulberg vaidlustas hanke, rahandusministeeriumi juures asuv vaidlustuskomisjon vaiet ei rahuldanud.

Tallinna kultuuriväärtuste ameti peaspetsialist Tarmo Tähepõld ütles esmaspäeval BNS-ile, et Rand & Tuulberg kaebas vaidlustuskomisjoni otsuse Tallinna halduskohtusse edasi 23. septembril.

"Ühes kaebusega oli esitatud esialgse õiguskaitse taotlus hankemenetluse peatamiseks. Mis tähendab seda, et lepingut ei tohi sõlmida. Taotlesime kohtult, et õiguskaitset ei rakendataks, kuna see on vastuolus ülekaaluka avaliku huviga. Kohus siiski otsustas, et 7. novembrini ei tohi lepingut sõlmida," rääkis Tähepõld.

Kui Rand & Tuulberg poleks riigihanke tulemust kohtus vaidlustanud, oleks linnavalitsus saanud esmaspäeval hanke võitjaga lepingu sõlmida.

Tallinna kultuuriväärtuste amet kuulutas Kultuurikatla rekonstrueerimishanke välja juuni alguses ja sügisel pidi algama ehitus.