Tartu Plaskusse võib tulla neljatärnihotell


BNS 04.10.2010

Tartu Emajõe ärikeskus ehk Plasku võib pärast peamise rentniku Playtechi väljakolimist ning hoone uuendustöid muutuda neljatärnihotelliks.

Plaskut haldava AS-i Estiko juhataja Ain Tammvere ütles BNS-ile, et hoone tuleviku osas tegeletakse kolme tööversiooniga. "Hotelli versioon on üks põhjalikumaid." Samuti kaalutakse büroohoone-teemalist lahendust, mõeldud on ka erinevate funktsioonide ühendamisele. "See on toores teema, mis tekkis seoses hotelli arendusega. Ühe eskiisi peaks saama kätte paari nädala pärast," sõnas Tammvere.

Tema sõnul vajab 1998. aastal avatud Plasku igal juhul renoveerimist. "Maja on ehitatud siis, kui kaasaegsed tehnoloogiad hakkasid turule tulema, siis ei osatud kõiki tehnilisi võimalusi ära kasutada. Tehnosüsteemid on küll täna sellised, mis vajavad olulist ümberehitamist, osade asjadega tuleb minna väljavahetamiseni," rääkis Tammvere. Samuti vajavad värskendamist trepikojad ja muud üldkasutatavad alad.

Plasku suurim rentnik online-mängude arendaja Playtech kolib järgmise aasta septembriks välja ja seejärel võivad uuendustööd alata.

Tammvere selgitas, et Estiko on juba varem tegelenud neljatärnihotelli Tartusse loomise plaaniga. Algselt nägi plaan uut hotelli ette Raekoja platsi taha Ülikooli tänavale. "Siis tekkis mõte, et meil on kesklinnas konverentsikeskus ja hotell koos meeskonnaga. Sealt hakkas idee edasi arenema, et sünergia mõttes kõik ühte kohta koondada," märkis Tammvere.

Ta lisas, et osade Dorpati konverentsikeskuse külastajate jaoks pole Dorpati hotell olnud piisavalt kõrge järguga ja seega on potentsiaalsed klinedid läinud hotelli London. "Just välismaalastest konverentsikülaliste puhul on olnud tihti küsimus, ega te neljatärni hotelli ei paku," ütles Tammvere.

Ta sõnas, et Dorpati kompleksi ja Tasku kaubanduskeskuse kõrval asuvasse Plasku hotelli võiks ühele korrusele tulla 7-10 numbrituba. "Palju sõltub lisateenustest, mida me sinna paneme. Hoones on ka kaasomanikud, kes on oma ruumidesse investeerinud. Neid me välja ei tõsta. Pigem saab neid teenuseid hotellikülastajatele edasi lainedada."

Esimesed ümberehitust puudutavad kalkulatsioonid peaksid valmima oktoobris. "Meie eesmärk on startida õigeaegselt. Seekord tahaks startida, kui turg tõusma hakkab. Siiamaani on kaks objekti läinud nii, et oleme alustanud harjalt ja lõpetanud kui hakkab langema," lisas Tammvere.