Avatakse Kuressaares rekonstrueeritud Ristiku lasteaed


Pressiteade 01.10.2010

Reedel, 1. oktoobril avatakse Kuressaares värskelt rekonstrueeritud Ristiku lasteaed (endine Kuressaare 5. Lasteaed). Lasteaia ehitustööd läksid maksma 30 miljonit krooni. Linna omafinatseeringuks kujunes 4,5 miljonit krooni, 25 miljonit krooni lisandus Ettevõtluse Arendamise SA kaudu Regionaalarengu Fondi "Kohalike avalike teenuste arendamise" meetmest. Ristiku lasteaia ehitustöid teostas AS Koger & Partnerid.

Rekonstrueerimistööde käigus ehitati lasteaed täielikult uuesti üles, kogu lasteaia territoorium sai heakorrastatud ning erilist rõhku pandi erinevatele atraktsioonidele, mis mõeldud lastele kõige nooremast vanuserühmast eelkooliealisteni välja.

"Ehitustööde käigus Facio välja vahetanud firma Koger ja Partnerid suutis hoolimata lühikeseks jäänud ehitusajast ja muutunud konjunktuurist ehitusturul rajada kvaliteetse hoone Kuressaare lastele. Jagan nii mõnegi lasteaeda külastanud täiskasvanu arvamust: lausa kahju, et ei pea enam ise lasteaias käima, nii rõõmus ja värviline on see maja," sõnas Kuressaare linnapea Urve Tiidus. "Ristiku lasteaed on alati hiilanud oma hoolitsetud õuealaga, nüüd on see täitunud suure hulga uute mänguobjektidega ja usun, et järgmiseks kevadeks särab aed jälle täies ilus," lisas linnapea Urve Tiidus.

"Viimane uus lasteaed valmis Kuressaares 20 aastat tagasi Tuulte Roosi linnaosas. Kuressaare linn on pidanud oluliseks rahuldada võimalikult paindlikult kõigi lasteaeda soovijate avaldused, sealhulgas pakkuda lasteaiateenust ka naabervaldade lastele," lausus linnapea.

Ristiku lasteaed on Kuressaares neljas tänavu Euroopa Liidu rahade toel valminud suurem investeeringuobjekt - Raekoja esimene korrus renoveeriti turismi I-punkti jaoks, suve hakul avati uus rannahoone koos uuendatud rannaalaga ning kooliaasta alguseks sai valmis renoveeritud Kuressaare muusikakool. "Nelja suuremasse objekti on Kuressaares sel aastal investeeringuid tehtud üle 50 miljoni krooni ehk peaaegu 4000 krooni iga linnaelaniku kohta," kinnitas linnapea Urve Tiidus.

Ristiku lasteaed avatakse pidulikult reedel, 1. oktoobril kell 12. Kokku on Kuressaares viis munitsipaal- ja kaks eralasteaeda.