Tallinn võttis vastu Ülemiste keskuse laienduse planeeringu


BNS 30.06.2010

Tallinna linnavalitsus võttis kolmapäeval vastu detaiplaneeringu, mis lubab Ülemiste keskusel ehitada praegu kaubanduskeskuse ees laiuva parkla asemele kolmekorruselise laienduse.

Suur-Sõjamäe tänav 2 ja 4 kinnistute detailplaneering näeb ette ühe maa-aluse parkimiskorrusega kolmekorruselise hoone ning kuni viiekorruselise parkimismaja rajamise.

Kokku on planeeritavale maa-alale kavandatud sõiduautodele 1743 parkimiskohta, neist 620 parkimismajja. Invaautodele on 8 kohta maa-pealses parklas ja 11 kohta maa-aluses parklas.

Seni on 27.757 ruutmeetrit suure Suur-Sõjamäe 2 kinnistu sihtotstarve riigikaitsemaa, kinnistu on hoonestamata ja kasutusel parklaväljakuna. Varasema info kohaselt pakkus Ülemiste keskus kaitseministeeriumile krundi eest üle 33,5 miljoni krooni.

Suur-Sõjamäe 4 ärimaa kinnistu pindala on 81.170 ruutmeetrit. Seal asub Ülemiste kaubanduskeskus, Neste automaattankla ning Jazz autopesula.

Kinnistute omanikuks on Ülemiste Center OÜ, selgub Tallinna linnavalitsuse kolmapäevase istungi materjalidest.

Planeeritaval alal on ära näidatud perspektiivse trammitee asukoha kaks varianti. Ühe variandina rajataks trammitee paralleelselt Tartu maanteega ning teise variandina võiks trammitee kulgeda tunnelis ning jääks kaubanduskeskuse hoonega samasse mahtu.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles 2007. aasta jaanuari keskel Ülemiste Center OÜ juht Guido Pärnits.