Tallinn võttis vastu hipodroomi maa-ala planeeringu


BNS 16.06.2010

Tallinna linnavalitsus võttis kolmapäevasel istungil vastu Paldiski maantee 50 kinnistu ja selle lähiala detailplaneeringu, millega on kavas Tallinna hipodroomi asemele rajada elamu- ja ärikvartal.

Planeeringuga annab linn õiguse ligi 19 hektari suurusele alale ühe kuni kuuekorruselise lasteaed-perekeskuse, kuni kolmes hoones paikneva maksimaalselt nelja korrusega spordikeskuse ja kuni kolmes hoones asuva kahekorruselise Lottemaa ehitamiseks.

Lisaks lubab planeering ehitada alale ühe neljakorruselise ekstreemspordikeskuse ja büroohoone, neli seitsmekorruselist äri või äri- ja sotsiaalhoonet ning mitukümmend eri kõrguses äri- ja eluhoonet.

Täiendavalt võimaldab planeering ühe olemasoleva vana tallihoone renoveerimise vastavalt muinsuskaitse eritingimustele.

Möödunud aasta mais jättis linn ala planeeringu algatamata ning on varem mitmel korral planeeringu tagasi lükanud, sest linnavalitsus ei nõustunud plaaniga ehitada alale palju hooneid, mis jätaks alale vähe avalikku funktsiooni.

Detailplaneeringu algatamist taotles 2007. aastal OÜ Alfa Property, mille juht on hipodroomi kinnistu üks suuromanikke Jaan Manitski.

Tallinna hipodroom tegutseb Paldiski maantee 50 kinnistul 1923. aastast.

Linnavalitsus otsustas istungil ka esitada linnavolikogule Eesti Rahvusringhäälingule (ERR) uue hoone rajamise eelduseks oleva detailplaneeringu kehtestamise otsuse eelnõu.

ERR-ile kuuluvale Tuisu 21 kinnistule Tallinnas Kristiine linnaosas võib planeeringu järgi ehitada kuni viiekorruselise maja hoonealuse pinnaga 13.000 ruutmeetrit.

Tuisu 21 kõrval asuvale Rahumäe tee 3 krundile on kavandatud parkimine. Maa-ala pindala on üle kaheksa hektari.

ERR-i uue hoone arhitektuurikonkursi võitis Taani arhitekt Erik Nobel.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles ERR, detailplaneering on algatatud linnavalitsuse 25. juuni 2008 korraldusega. Detailplaneeringu koostas Linnaruumi OÜ.