Vaeküla kooli renoveerivad Elinord Ehitus ja Facio Ehitus


BNS 15.06.2010

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis Elinord Ehitus OÜ ja Facio Ehituse AS-iga Lääne-Virumaal Sõmeru vallas asuva Vaeküla kooli ehitustööde peatöövõtulepingu summas 53,1 miljonit krooni ilma käibemaksuta.

RKAS-i teatel rekonstrueeritakse olemasoleva koolihoone peamaja täies mahus. Lammutamisele läheb kogu hoone sisu ja tagumised tiivad. Alles jäävad ainult trepikojad ja välisseinad.

Ehitada tuleb uued katused, raudbetoonist vahelaed ja vastavalt ruumilahendusele kandvad ja mittekandvad siseseinad, uus tööõpetuse- ja sööklaosa ning teised hoone kandevkonstruktsiooni osad.

Ühiselamute rekonstrueerimisel jäävad vanadest hoonetest alles ainult hoone välisseinad, osaliselt vahelaed ja kandvad seinad.

Lisaks on projekteeritud koolimaja juurde uus spordihoone. Rekonstrueeritakse staadion, rajatakse uued välistrassid ja lahendatakse territooriumi üldplaneering.

Koolimaja saab korda tuleva aasta 21. juuliks.

Vaeküla kool on viimane ehituslepinguni jõudev kool neljast riigikoolist, mille kordategemises haridus- ja teadusministeerium ning RKAS eelmisel aastal kokku leppisid.