Viljandi asub kultuurimaja renoveerima


BNS 14.06.2010

Viljandi on välja kuulutanud riigihanke kultuurimaja rekonstrueerija leidmiseks, ajalooline hoone peab uue ilme saama järgmise aasta aprilliks.

Riigihanke mahtu kuuluvad kultuurimaja rekonstrueerimistööd koos kõikide tehnosüsteemide uuendamisega. Samuti kuuluvad töövõttu krundirajatiste ehitustööd ja muud ehitamiseks, ehitise käikuandmiseks ning tulevaseks kasutamiseks vajalikud tööd.

Hoone asub Viljandi vanalinna muinsuskaitsealal ja on arhitektuurimälestisena riikliku kaitse all.

Tööde kavandatav alguskuupäev on 9. august ning lõppkuupäev järgmise aasta 1. aprill. Kultuurimaja on remondi tõttu suletud juba alates 1. maist.

Hankel osalemiseks saab pakkumisi esitada 5. juulini ning hanke võidab madalaima hinnaga pakkuja.

Kultuurimaja hoone on ehitatud 18. sajandil ning algselt tegutses seal kõrts. 1924. aastal ehitati hoonele peale teine korrus ning lisaks kõrtsile ja mitmetele äridele leidis siin oma kodu ka teater "Ugala".

Sõja ajal, 8.juulil 1941, põletati hoone maha. Varemetele ehitati aastatel 1952-53 arhitekt Fuksi poolt projekteeritud kultuurimaja hoone. 6. novembril 1953. aaastal avati pidulikult Viljandi rajooni kultuurimaja, mis 1992. aastal läks üle Viljandi linnale ja sai nimeks Viljandi kultuurimaja.